Testy i egzaminy

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów klas ósmych – by ukończyć szkołę, trzeba do niego przystąpić. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Jednak to w dużym stopniu od jego wyniku zależy to, czy dziecko zostanie przyjęte do wymarzonej szkoły średniej. Sprawdź, kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022.  
W 2022 roku zmieni się nie tylko data egzaminu ósmoklasisty - zamiast w kwietniu, uczniowie podejdą do egzaminu w maju. Do tej pory egzamin ósmoklasisty składał się z 4 przedmiotów. Jak będzie teraz?
Tegoroczny egzamin maturalny rozpoczął się 4 maja i potrwa do 20 maja 2022. Na jego wyniki jednak maturzyści będą musieli sporo poczekać. Za Ministerstwem Edukacji Narodowej podajemy daty wydawania świadectw maturalnych.
Terminy matur 2022 zostały już ogłoszone przez Ministerstwo i Centralną Komisję Edukacyjną. Kiedy licealiści przystąpią do egzaminu dojrzałości i jakie zasady będą obowiązywały podczas matury?
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego to pierwszy z kilku testów, jakie czekają uczniów kończących szkołę podstawową. Jaki jest zmieniony z powodu pandemii zakres materiału obejmuje i co musi umieć uczeń, by zdać egzamin z języka polskiego po ósmej klasie? 
Egzamin ósmoklasisty z matematyki to drugi z testów, jaki piszą ósmoklasiści. Jaki zakres materiału obejmuje i co musi umieć uczeń, by zdać egzamin z matematyki po ósmej klasie? Jakie zmiany w egzaminie wprowadzono z powody pandemii?
Karta rowerowa to takie „małe” prawo jazdy. Daje uprawnienia osobie do 18. roku życia do kierowania rowerem. Czy to oznacza, że jazda rowerem bez karty rowerowej jest łamaniem prawa? Sprawdź, jakie są zasady przyznawania kart rowerowych i jak wyglądają testy.
Egzamin ósmoklasisty z angielskiego lub języka obcego nowożytnego odbywa się w trzecim dniu testów. Podobnie jak dwa pozostałe – egzamin z języka polskiego i egzamin z matematyki – dogłębnie sprawdza, w jakim stopniu uczeń opanował materiał z ośmiu lat nauki w szkole podstawowej. Oto zagadnienia i zakres materiału, jaki obowiązuje na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego.
Kangur Matematyczny to międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Co roku bierze w nim udział około 6 milionów uczniów z całego świata, w tym niemal 400 tys. młodych Polaków. Obecnie jest to najpopularniejsza impreza matematyczna na świecie. Jakie są zasady konkursu Kangur Matematyczny i jak się do niego zgłosić?
Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i trzeciej klasy gimnazjum, którzy pasjonują się historią, mogą wziąć udział w konkursie kuratoryjnym z historii. Warto, gdyż tytuł laureata w tym konkursie zapewnia wolny wstęp do wybranego liceum, a tytuł finalisty daje dodatkowe punkty w rekrutacji. Jednak by zdobyć któreś z punktowanych miejsc, trzeba się solidnie napracować. A jakie są zasady konkursu przedmiotowego z historii?
Wśród uczniów zafascynowanych przyrodą konkurs przedmiotowy z biologii cieszy się dużym powodzeniem – również dlatego że jego laureatom przysługuje miejsce w szkole średniej bez dodatkowej rekrutacji. Jednak by zostać laureatem takiego konkursu, trzeba wykazać się konkretną wiedzą. Jakie więc są zasady przeprowadzania konkursu przedmiotowego z biologii i co musi umieć uczeń, by zdobyć w tym konkursie wysokie miejsce? 
Test z przyrody po klasie 5 to test sprawdzający wiedzę ucznia z przedmiotów przyrodniczych. Przygotowaliśmy dla was bezpłatny test z przyrody po klasie 5, który możecie pobrać w formie PDF-a i rozwiązać w domu z uczniem.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza