Testy i egzaminy

Egzamin ósmoklasisty z matematyki to drugi z testów, jaki piszą ósmoklasiści. Jaki zakres materiału obejmuje i co musi umieć uczeń, by zdać egzamin z matematyki po ósmej klasie?
Terminy matur 2020 zostały już ogłoszone przez Centralną Komisję Edukacyjną. Kiedy licealiści przystąpią do egzaminu dojrzałości i jakie zasady będą obowiązywały podczas matury?
Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów klas ósmych – by ukończyć szkołę, trzeba do niego przystąpić. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Jednak to w dużym stopniu od jego wyniku zależy to, czy dziecko zostanie przyjęte do wymarzonej szkoły średniej. Sprawdź, kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020.  
Egzamin ósmoklasisty z angielskiego lub języka obcego nowożytnego odbywa się w trzecim dniu testów. Podobnie jak dwa pozostałe – egzamin z języka polskiego i egzamin z matematyki – dogłębnie sprawdza, w jakim stopniu uczeń opanował materiał z ośmiu lat nauki w szkole podstawowej. Oto zagadnienia i zakres materiału, jaki obowiązuje na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego.
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego to pierwszy z kilku testów, jakie czekają uczniów kończących szkołę podstawową. Jaki zakres materiału obejmuje i co musi umieć uczeń, by zdać egzamin z języka polskiego po ósmej klasie? 
Kangur Matematyczny to międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Co roku bierze w nim udział około 6 milionów uczniów z całego świata, w tym niemal 400 tys. młodych Polaków. Obecnie jest to najpopularniejsza impreza matematyczna na świecie. Jakie są zasady konkursu Kangur Matematyczny i jak się do niego zgłosić?
Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i trzeciej klasy gimnazjum, którzy pasjonują się historią, mogą wziąć udział w konkursie kuratoryjnym z historii. Warto, gdyż tytuł laureata w tym konkursie zapewnia wolny wstęp do wybranego liceum, a tytuł finalisty daje dodatkowe punkty w rekrutacji. Jednak by zdobyć któreś z punktowanych miejsc, trzeba się solidnie napracować. A jakie są zasady konkursu przedmiotowego z historii?
Wśród uczniów zafascynowanych przyrodą konkurs przedmiotowy z biologii cieszy się dużym powodzeniem – również dlatego że jego laureatom przysługuje miejsce w szkole średniej bez dodatkowej rekrutacji. Jednak by zostać laureatem takiego konkursu, trzeba wykazać się konkretną wiedzą. Jakie więc są zasady przeprowadzania konkursu przedmiotowego z biologii i co musi umieć uczeń, by zdobyć w tym konkursie wysokie miejsce? 
Karta rowerowa to takie „małe” prawo jazdy. Daje uprawnienia osobie do 18. roku życia do kierowania rowerem. Czy to oznacza, że jazda rowerem bez karty rowerowej jest łamaniem prawa? Sprawdź, jakie są zasady przyznawania kart rowerowych i jak wyglądają testy.
Test z przyrody po klasie 5 to test sprawdzający wiedzę ucznia z przedmiotów przyrodniczych. Przygotowaliśmy dla was bezpłatny test z przyrody po klasie 5, który możecie pobrać w formie PDF-a i rozwiązać w domu z uczniem.
Testy z przyrody po klasie 4 mogą w dzieciach budzić niepokój. Przygotujcie się z dziećmi w domu, a oszczędzicie swojemu maluchowi stresu. Przygotowaliśmy dla was testy z przyrody po klasie 4, które będziecie mogli rozwiązać razem z dzieckiem. Pobierzcie darmowy PDF.
Test z przyrody po klasie 6 - materiał do testu z przyrody z szóstej klasy obejmuje zadania z dziedzin geografii, biologii, fizyki i chemii. Skorzystajcie z naszego testu i sprawdźcie, czy potraficie rozwiązać wszystkie zadania. Test z przyrody po klasie 6 pobierzecie bezpłatnie w formie PDF-a.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my