Badania prenatalne

Test podwójny - test PAPP-A należy do grupy tzw. przesiewowych badań prenatalnych. Dzięki niemu można określić prawdopodobieństwo wystąpienia u dziecka zespołów wad wrodzonych, takich jak zespół Downa, Edwardsa czy Pataua. Zobacz, kiedy badania PAPP-A jest finansowane z NFZ. 
Test Sanco to nieinwazyjne badanie wolnego płodowego DNA wykrywające wady i choroby genetyczne u dziecka, będącego jeszcze w brzuchu mamy. W przeciwieństwie do testów inwazyjnych jest w pełni bezpieczny zarówno dla niej, jak i dla maluszka. Kto powinien go wykonać, kiedy najlepiej go zrobić, jakie choroby genetyczne wykrywa i czym rożni się od testu Nifty?
Medycyna prenatalna w ciągu ostatnich lat bardzo się rozwinęła. Pojawiło się wiele nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych tj. in utero, pozwalających na coraz wcześniejsze wykrycie i leczenie wielu wad rozwojowych nienarodzonych dzieci. Dowiedz się, na czym polega leczenie in utero i jakie sukcesy ma na swoim koncie medycyna prenatalna.
Badania prenatalne pomagają rozpoznać wady i ciężkie choroby dziedziczne płodu już we wczesnym okresie ciąży. Przeprowadza się je zawsze na zalecenie lekarza. Właśnie dzięki odpowiednim specjalistycznym badaniom w ciąży niektóre choroby można zacząć leczyć, jeszcze zanim dziecko się urodzi.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza