Pierwsza komunia

Zwyczajowo w Polsce tuż po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się tradycja zwana kolędą. Ksiądz odwiedza domy wiernych w ramach tzw. wizyty duszpasterskiej. Coraz więcej jednak wiernych odmawia przyjmowania księdza po kolędzie. Czy takie postępowanie niesie ze sobą jakieś konsekwencje? Czy jest grzechem? Sprawdzamy.
Wśród dekoracji komunijny największą rolę odgrywa dekoracja stołu na komunię, o której trzeba pamiętać, gdy przyjęcie komunijne odbywa się w domu. Jak udekorować stół na komunię?. Dekoracja stołu na komunię powinna być prosta i elegancka.
Długa, biała sukienka na komunię to marzenie wielu dziewczynek. Niestety, obecnie dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej zwykle w jednakowych albach. Część rodziców łamie tę zasadę lub kupuje białe sukienki do przebrania po mszy. Jaką sukienkę na komunię wybrać? Oto najnowsze inspiracje z Instagrama!
Wianki komunijne stanowią idealne uzupełnienie sukienki na komunię. Ozdoby komunijne do włosów mogą być przygotowane z kwiatów żywych lub sztucznych. Choć wianki komunijne z żywych kwiatów wzbudzają największe zainteresowanie, można teraz dostać wianki, które doskonale imitują żywe kwiaty. Zobaczcie TOP 5 modnych propozycji wianków na komunię dla dziewczynek.
Pierwsza komunia święta to wydarzenie duchowe, ale też okazja do obdarowania dziecka prezentami komunijnymi. Zobacz prezenty dla chłopca, które sprawią dziecku radość i utrwalą pamięć o pierwszej komunii na lata. Prezentujemy 10 topowych prezentów na komunię!
Prezenty na komunię to obowiązkowy element tej uroczystości. Jednak często zakup prezentu komunijnego to nie lada wyzwanie: prezent powinien ucieszyć dziecko, zaskoczyć je, warto też, by był ponadczasową pamiątką pierwszej komunii świętej. Zobacz propozycje prezentów na komunię dla dziewczynki!
Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie nie tylko w życiu każdego dziecka, ale i całej rodziny. Warto się do niego odpowiednio przygotować i z wyprzedzeniem zaplanować przyjęcie komunijne. O czym trzeba pamiętać urządzając przyjęcie komunijne? Sprawdź, jak krok po kroku zorganizować przyjęcie komunijne.
Rower na komunię będzie świetnym prezentem zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Pozwoli dziecku aktywnie spędzać wolny czas, zadbać o swoje zdrowie i być na topie - poruszanie się jednośladem stało się na szczęście w ostatnich latach bardzo modne. Jeśli chcesz kupić rower na komunię dziecku ze swojej rodziny, przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.
Jakie wybrać prezenty na komunię? Tradycyjne prezenty na komunię podkreślają duchowy wymiar uroczystości, nawiązują do obrzędów religijnych, mają wartość intelektualną lub ponadczasową. Czy wiesz, jaki tradycyjny prezent na komunię warto podarować dziecku?
Zaproszenia na komunię to ważny element przygotowań do uroczystości przyjęcia tego sakramentu przez dziecko. Jaki wybrać wzór? Czy powinno się wyróżniać zaproszenia dla chłopca i zaproszenia na komunię dla dziewczynki? No i kiedy najlepiej wręczyć zaproszenia na komunię?
Życzenia komunijne składane dzieciom w kościele często są bardzo tradycyjne. My proponujemy wam ich bardziej oryginalne wersje. Oto gotowe życzenia na pierwszą komunię zarówno dla własnego dziecka, jak i chrześniaka czy innej bliskiej waszemu sercu młodej osoby.
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu rodziny. Część rodziców ma jednak wątpliwości, czy dziecko, którego rodzice są po rozwodzie może przystąpić do komunii świętej? Przeczytaj wszystko na ten temat.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza