Przedszkolak

Dziecko pozostawiamy w przedszkolu, aby w czasie kiedy jesteśmy w pracy miało odpowiednią opiekę i było bezpieczne. Tymczasem co jakiś czas pojawiają się w mediach niepokojące informacje, że dziecko wyszło z przedszkola niezauważone lub zostało odebrane przez obca osobę. Jak zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa?
Wolisz, by kilkulatek, zamiast wpatrywać się w bajki na tablecie, nauczył się czegoś wartościowego? Oto 10 kanałów na YouTube w sam raz dla przedszkolaków.
Dzieci w przedszkolu spędzają większość dnia. Co się wtedy dzieje? Jak nasze dziecko zachowuje się w grupie? Odpowiedź na te pytania na pewno zna przedszkolanka. To ona jest z twoim dzieckiem przez większość dnia. Jak te relacje wyglądają z perspektywy opiekunek naszych dzieci?  Przeczytaj wyznania jednej z nich.
Terapia miofunkcjonalna to terapia logopedyczna, która w ostatnim czasie cieszy się niemałą popularnością. Dlaczego jest tak chętnie praktykowana w gabinetach logopedycznych i jakie przynosi korzyści - na te pytania staramy się znaleźć odpowiedź!
Okres przedszkola to czas, w którym dzieci chorują z największą częstotliwością. To wtedy przechodzą większość znanych chorób zakaźnych. Skupiska dzieci, zapominanie o higienie i niska odporność  małego organizmu sprzyjają rozprzestrzenianiu się chorób wśród przedszkolaków. Jakie są najczęstsze choroby wieku przedszkolnego?
Odebrałaś dziecko z przedszkola, daliście sobie buziaka i chcesz wiedzieć, jak spędziło dzień? Nie pytaj przedszkolaka, "jak było w przedszkolu?", a ucznia - "jak było w szkole?". Zobacz dlaczego.
Seplenienie boczne jest wadą wymowy, która charakteryzuje się nieprawidłową realizacją głosek tzw. trzech szeregów: syczącego (s,z,c,dz), ciszącego (ś, ź, ć, dź) lub/i szumiącego (sz, ż/rz, cz,dż). Jak rozpoznać i gdzie zgłosić się z dzieckiem z seplenieniem bocznym?
Pójście do przedszkola to wielka zmiana w życiu malucha. Nie wszystkie dzieci dobrze się adaptują do nowej sytuacji. Czasami pojawia się u dziecka stres przedszkolny. Jak rozpoznać stres przedszkolny u dziecka?
Dziecko nie chce chodzić do przedszkola - to dosyć powszechny problem. Jakie są powody niechęci do przedszkola? Jak zachęcić dziecko, aby chciało chodzić do przedszkola? Sprawdź, dlaczego dziecko nie chce chodzić do przedszkola i jak to zmienić!
Mogłoby się wydawać, że obowiązujące w większości placówek zasady sanitarne raz na zawsze zlikwidują problem przyprowadzania chorych dzieci do przedszkola. Niestety, to wciąż ma miejsce.
1 września moje dziecko czeka szok. Razem z 24 wystraszonymi przedszkolakami znajdzie się w obcym miejscu, pod opieką osób, które zobaczy pierwszy raz w życiu. W naszym przedszkolu adaptacji po prostu... nie ma.
Dłubanie w nosie to czynność, która powszechnie uznawana jest za niehigieniczną i jeśli wykonywana jest publicznie, budzącą wstręt. Może powodować zranienia, infekcje, a także rzadko – perforację błony nosowej. Jak oduczyć dziecko dłubania w nosie?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza