Przedszkolak

Jeśli masz w domu 2-3 latka, zwłaszcza dziewczynkę z mysimi ogonkami, to na pewno twoim problemem są kołtuny. Dzieciom często plączą się włosy, a ich rozczesywaniu towarzyszy płacz i krzyk. Nic dziwnego: grzebień lub szczotka szarpią włosy, co jest nieprzyjemne i bolesne. Dlaczego włosy małych dzieci często się plączą i co na to poradzić?
Rekrutacja do przedszkoli co roku zaczyna się z dużym wyprzedzeniem. Nie przegap okresu składania podań i dowiedz się, jakie są obowiązujące wymagania. Co należy wiedzieć o rekrutacji do przedszkoli w 2022 roku?
Odebrałaś dziecko z przedszkola, daliście sobie buziaka i chcesz wiedzieć, jak spędziło dzień? Nie pytaj przedszkolaka, "jak było w przedszkolu?", a ucznia - "jak było w szkole?". Zobacz dlaczego.
Zaraźliwe piosenki dzieci (a czasami i rodzice) śpiewają pod nosem tygodniami, również w miejscach publicznych. A co jeżeli tekst zawiera wulgaryzmy?
Dzieci w dzisiejszych czasach spędzają bardzo dużo czasu przed telefonem, tabletem lub telewizorem. A eksperci zalecają, że czas spędzany przed ekranem nie powinien przekraczać… 15 minut dziennie! Jak oderwać dziecko od smartfona? Oto 6 skutecznych tricków!
Nim dziecko stanie się samodzielne, przechodzi długą drogę, pełną rozmaitych wyzwań. Szczególne znaczenie w tym procesie mają pierwsze lata życia, kiedy maluch – dzięki bodźcom ze świata zewnętrznego – osiąga umiejętności ogólnorozwojowe, a także społeczne. W jaki sposób wspierać naukę samodzielności u dziecka? Poznaj kilka przydatnych wskazówek.

Materiał sponsorowany

Jasełka to główny punkt obchodów świąt Bożego Narodzenia w przedszkolu. Dzieci z pełnym zaangażowaniem włączają się w ich organizację, chętnie biorą w nich udział jako aktorzy. Jednym z ważnych elementów przedstawienia są dekoracje na jasełka w przedszkolu - przeczytaj, jak je wykonać!
Dziś to starodawne święto jest traktowane z przymrużeniem oka. Andrzejki obchodzi się w szkołach i przedszkolach, i czerpie z nich mnóstwo śmiechu! Sprawdź wróżby i piosenki na Andrzejki w przedszkolu.
Dziecko pozostawiamy w przedszkolu, aby w czasie kiedy jesteśmy w pracy miało odpowiednią opiekę i było bezpieczne. Tymczasem co jakiś czas pojawiają się w mediach niepokojące informacje, że dziecko wyszło z przedszkola niezauważone lub zostało odebrane przez obca osobę. Jak zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa?
Wolisz, by kilkulatek, zamiast wpatrywać się w bajki na tablecie, nauczył się czegoś wartościowego? Oto 10 kanałów na YouTube w sam raz dla przedszkolaków.
Dzieci w przedszkolu spędzają większość dnia. Co się wtedy dzieje? Jak nasze dziecko zachowuje się w grupie? Odpowiedź na te pytania na pewno zna przedszkolanka. To ona jest z twoim dzieckiem przez większość dnia. Jak te relacje wyglądają z perspektywy opiekunek naszych dzieci?  Przeczytaj wyznania jednej z nich.
Terapia miofunkcjonalna to terapia logopedyczna, która w ostatnim czasie cieszy się niemałą popularnością. Dlaczego jest tak chętnie praktykowana w gabinetach logopedycznych i jakie przynosi korzyści - na te pytania staramy się znaleźć odpowiedź!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza