Przedszkolak

Adaptacja dziecka w przedszkolu to bardzo ważny proces, bo to od niego zależy, jak będzie czuło się dziecko w przedszkolu w kolejnych latach. Jak pomóc mu się odnaleźć w nowym środowisku? Przeczytajcie nasz poradnik dotyczący adaptacji dziecka w przedszkolu.
Odebrałaś dziecko z przedszkola, daliście sobie buziaka i chcesz wiedzieć, jak spędziło dzień? Nie pytaj przedszkolaka, "jak było w przedszkolu?", a ucznia - "jak było w szkole?". Zobacz dlaczego, to marny sposób na budownie bliskiej relacji.
Prawie 1/3 z nas uważa bicie dziecka za skuteczną metodę wychowawczą, a 60% nie widzi nic złego w dawaniu klapsów. Te statystyki pokazują, że przemoc wobec najmłodszych jest przez nas tolerowana i, co gorsza, często stosujemy ją wobec własnych dzieci. Dlaczego takie myślenie jest błędne i jakie skutki dla psychiki dziecka może mieć nawet niepozorny klaps?
Przedszkolaki nie potrafią jeszcze zapanować nad szalejącymi w nich emocjami. I zamiast rozmawiać, używają piąstek. Nie powinnaś się tym przejmować, dopóki bójki w przedszkolu, w których uczestniczy twoje dziecko, nie są głównym tematem rozmów z przedszkolanką. Jak sobie radzić z przedszkolnym rozrabiaką?
W rodzinie zawsze znajdzie się ktoś, kto wie, jak wychowywać dzieci, najlepiej oczywiście cudze... Jak reagować na uwagi dotyczące naszego dziecka? Czy ktoś z dalszej rodziny ma prawo ingerować w nasze sposoby wychowania dziecka?
Dziecko najczęściej kłamie ze strachu, braku zaufania, wstydu i gdy jest nadmiernie kontrolowane. W ten sposób pokazuje, że ma problemy. Pedagodzy są zgodni, że przyczyną dziecięcych kłamstw są... dorośli, którzy dają dziecku zły przykład.
Skąd biorą się dzieci? - takie pytanie na pewno kiedyś padnie z ust twojego dziecka. Czy wiesz, jak na nie odpowiedzieć rzeczowo i bez skrępowania?
Twój kilkulatek był aniołkiem, dopóki… w waszym domu nie pojawiło się młodsze rodzeństwo! Jak sobie radzić z zazdrosnym starszakiem, który nagle buntuje się lub "zapomina", że jest już duży?
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach już się rozpoczęła. Dotyczy to także sześciolatków, objętych obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym.
Nie ma chyba mamy, której choć raz ktoś nie dopiekł głupimi komentarzami odnoszącymi się do urody dziecka. "Życzliwi" nie omieszkają porównać naszego malucha do najmniej atrakcyjnej osoby w rodzinie, albo też tej najmniej lubianej. Wpuść komentarze jednym uchem, a drugim wypuść. Te zdjęcia innych mam dowodzą, jak bardzo zmieniają się dzieci na przestrzeni lat.
Koordynacja wzrokowo-ruchowa jest umiejętnością, która wymaga efektywnej współpracy oczu, rąk i nóg. Umożliwia prawidłowe wykonywanie wielu codziennych czynności. Jakie zabawy rozwijają koordynację wzrokowo- ruchową u dziecka we wczesnym okresie dzieciństwa?
Dziecko ma kłopoty z koncentracją? A może ma dysleksję, dysgrafię, dysortografię, dyskalkulię czy ADHD? Gdy nadpobudliwość sprawia, że pojawiają się problemy w nauce, a codzienne czynności stają się kłopotliwe, być może warto wypróbować kinezjologię edukacyjną. Co to za metoda?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza