Przedszkolak

Jak rozpoznać, że dziecku dzieje się krzywda w przedszkolu? Doradza psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba:  - Warto zwracać uwagę, dlaczego maluch wraca z przedszkola smutny czy markotny. Oto oznaki, dzięki którym rozpoznasz, że dziecku w przedszkolu dzieje się krzywda.
Edukacja przedszkolna zaczyna się zwykle w wieku trzech lat - to ważny etap w życiu każdego dziecka. Trzylatek w przedszkolu powinien być w miarę samodzielny i umieć wykonywać pewne czynności. Jak przygotować dziecko do przedszkola i co powinien umieć trzylatek w przedszkolu?
Pierwszy dzień w przedszkolu to dzień próby dla dziecka i dla rodziców. Dziecko na razie jest przede wszystkim podekscytowane, ale ty czujesz przez skórę, że ta radość za chwilę przerodzi się w rozpacz. Jak przebrnąć w miarę bezboleśnie przez pierwszy dzień w przedszkolu?
Adaptacja dziecka w przedszkolu to bardzo ważny proces, bo to od niego zależy, jak będzie czuło się dziecko w przedszkolu w kolejnych latach. Jak pomóc mu się odnaleźć w nowym środowisku? Przeczytajcie nasz poradnik dotyczący adaptacji dziecka w przedszkolu.
Wyprawka dla przedszkolaka to dla rodziców niemałe wyzwanie. Co kupić doprzedszkola? Na skompletowanie wyprawki przedszkolaka rodzice poświęcają niemało czasu... i pieniędzy. Chcą, by ich dziecku - świeżo upieczonemu przedszkolakowi - niczego w placówce nie zabrakło. Co więc powinno się znaleźć w odpowiednio skompletowanej wyprawce?
Rekrutacja do przedszkoli co roku zaczyna się z dużym wyprzedzeniem. Nie przegap okresu składania podań i dowiedz się, jakie są obowiązujące wymagania. Co należy wiedzieć o rekrutacji do przedszkoli w 2021 roku?
Metoda Montessori została opracowana przez włoską lekarkę i naukowca - Marię Montessori. Na czym dokładnie polega metoda Montessori w przedszkolach? Czy warto wysłać dziecko do takiej placówki?
Pięciolatek powinien być już dość samodzielny, a także wykazywać się pewnymi umiejętnościami. Sprawdź, co powinno umieć 5- letnie dziecko.
Wszawica to powszechna choroba, którą można zarazić się w dużych skupiskach osób. Najczęściej występuje w przedszkolach i szkołach, dlatego opiekunowie powinni wiedzieć, jak sobie z nią radzić. Co robić, gdy w przedszkolu panuje wszawica? i jak wygląda leczenie wszawicy?
Pierwsza miłość kojarzy nam się z romantycznym zakochaniem nastolatków, ale przecież pierwsze zauroczenie może się przydarzyć znacznie wcześniej - już przedszkolaki przeżywają swoje pierwsze miłostki.
Chłopcy mają zwykle krótkie włosy, nad ich fryzurą nie trzeba więc spędzać tyle czasu, co nad włosami dziewczynek. Jednak znalezienie fryzury dla chłopca, która będzie jednocześnie wygodna i modna, nie jest wcale takie łatwe. Zobacz nasze propozycje fryzur.
Każda mama chciałaby, żeby jej córka miała ładną, ciekawą fryzurę. Jednak rodzice nie zawsze mają czas, by takie wymyślne fryzury tworzyć, dzieci nie zawsze mają cierpliwość, a często po prostu brakuje na to pomysłów. Przedstawiamy garść inspiracji.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka