Wielkanoc

Wielkanoc to święto obchodzone w okresie wiosennym po 40 dniach Wielkiego Postu. Ważnym elementem tradycji wielkanocnych jest składanie sobie życzeń. Zobacz, jakie wierszyki będą najpiękniejsze na tą właśnie okazję.
Życzenia na Wielkanoc to miły element świąt. Jak co roku składamy życzenia z okazji świąt wielkanocnych naszym bliskim i znajomym. Jakie wybrać, by sprawić rodzinie przyjemność? Przeczytaj najzabawniejsze wierszyki i tradycyjne życzenia wielkanocne, a potem wyślij je swoim znajomym i bliskim!
Palma wielkanocna to nieodłączny atrybut Niedzieli Palmowej. W przedświątecznym rozgardiaszu wygospodarujcie chwilę, żeby przygotować ją razem z dzieckiem. W czasie pracy będziecie mogli wyjaśnić mu, na czym polega Wielkanoc i skąd się wzięła tradycja przyozdabiania gałązek.
Święta wielkanocne obfitują w zwyczaje i obrzędy, które w tradycji polskiej są znane od pokoleń, a mimo to dzieci wciąż je uwielbiają. Warto celebrować te tradycje, by Wielkanoc była dla dzieci równie atrakcyjna, co Boże Narodzenie. Wspólne przygotowania sprawią, że będzie to piękny, rodzinny czas wejścia w wiosnę, które na zawsze pozostanie w pamięci dziecka.
Wielkanoc 2023 coraz bliżej. Już za kilka tygodni rozpoczyna się Niedziela Palmowa, a po niej przygotowania do świąt ruszą pełną parą. Czy wiesz jednak, dlaczego święta wielkanocne, co roku wypadają w innym terminie? Ustalono to jeszcze w 325 roku i do tej pory nikt tego nie zmienił.
Kraszanka to jajo wielkanocne, które jest zabarwione na jednolity kolor. Jak je zrobić i czym różni się od tradycyjnych pisanek?
Wysyłanie kartek wielkanocnych to tradycja, która powoli odchodzi w zapomnienie. Nie oznacza to jednak zupełnej rezygnacji ze składania życzeń - po prostu dziś wygodniej jest wysłać życzenia sms-em lub przez komunikator. Sprawdź nasze propozycje e-kartek z życzeniami.
Jajka wielkanocne są niezbędnym elementem świątecznego stołu. Ugotowane na twardo, można podawać według różnych pomysłów. W jakiej postaci je serwować i jakim wypełnić je farszem? Poznaj nasze trzy przepisy.
Z dziecięcej perspektywy potrawy wielkanocne są bardzo smaczne. Na stole jest dużo słodkości w postaci kolorowych mazurków i czekoladowych zajączków, no i są ukochane przez większość dzieci jajka. Ile jajek może zjeść dziecko w Wielkanoc? I co zrobić, jeśli dziecko ma uczulenie na jajka?
Wielkanoc to radosny czas dla dzieci. Można go uprzyjemnić jeszcze bardziej, składając dziecku specjalnie dla niego przygotowane życzenia. Zobacz nasze propozycje życzeń wielkanocnych dla dzieci.
Potrawy na Wielkanoc to ważny element świątecznej tradycji. Podczas uroczystego śniadania nie może zabraknąć kilku podstawowych potraw. Sprawdź, które dania będą pewnikiem na wielkanocnym stole!
Zając wielkanocny to najważniejszy symbol tych świąt. Najmłodsi wyczekują go podczas niedzielnego poranka, a on przynosi wszystkim grzecznym dzieciom słodycze i zabawki. Sprawdź, skąd wzięła się tradycja zająca wielkanocnego i co symbolizuje.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza