Ginekolog zapytał, co przedstawia to zdjęcie. Internauci puścili wodze fantazji: “żabodinozaur”

2024-06-04 16:05

Profesor Mirosław Wielgoś nie tak dawno na swoim profilu instagramowym zadał swoim obserwatorom nietypową zagadkę. Był ciekaw, jakie skojarzenia mają internauci na widok tego zdjęcia z USG. Padło wiele zaskakujących odpowiedzi.

Ginekolog zapytał, co przedstawia to zdjęcie. Internauci puścili wodze fantazji: “żabodinozaur”
Autor: Instagram @wiroslawwielgos Ginekolog zapytał, co przedstawia to zdjęcie. Internauci puścili wodze fantazji: “żabodinozaur”

Zdjęcie USG płodu to nie tylko narzędzie diagnostyczne, ale także cudowna pamiątka z okresu ciąży. Jednak laik bez wykształcenia medycznego często ma problem z określeniem tego, co widzi na zdjęciu. Co innego wprawione oko ginekologa-położnika, który tego typu obrazy ma na co dzień. Profesor Mirosław Wielgoś zaprosił swoim obserwatorów na Instagramie do kreatywnej zabawy. Pokazując zdjęcie maluszka z USG, zapytał ich, jakie są ich pierwsze wrażenia, po zobaczeniu tego ujęcia, wyraźnie zaznaczając, że nie jest to konkurs medyczny.

Wszystko o badaniu USG 3D

Ginekolog zapytał, co przedstawia to zdjęcie USG

Na pierwszy rzut oka trudno się zorientować, jakie części ciała dziecka widać na zdjęciu. Ginekolog pośpieszył jednak z podpowiedzią. Fotka „w niestandardowym ujęciu ukazuje główkę, część tułowia i wyciągnięte ręce płodu”. Jednak to nie to, było przedmiotem pytania, ale skojarzenia na temat tego zdjęcia.

Internauci nie zawiedli i licznie odpowiedzieli specjaliście. Na koniec lekarz dokonał posumowania wszystkich podanych przez internautów nazw, wyłonił zwycięzców i co ciekawe – podał tytuł, który sam nadał temu zdjęciu chwilę po jego wykonaniu. Ciekawi jesteście, jakie miał pierwsze skojarzenie?

"Zwycięzca w ringu po werdykcie”

Internauci mieli wiele różnych skojarzeń. Wśród ich typów padło wiele z kategorii zwierzęcej: kaczuszka, kotek, żaba, krab, ośmiornica, nietoperz, dinozaur i “żabodinozaur”. Były też typy kulinarne - patison na liściu sałaty oraz burgerek - jak i osobliwe: Hulk, Rocky Balboa, Pedro Pedro, “Gościu podnosi ręce do góry”, człowiek dźwigający sztangę, bokser w narożniku ringu czy Chopin po koncercie.

Te typy były jednak dalekie od skojarzeń profesora. „Ja nazwałem to zdjęcie tak: „Ojciec Święty na balonie Bazyliki Św. Piotra, pozdrawiający wiwatujące tłumy tuż po ogłoszeniu wyboru” – zdradził.

W związku z tym też najbliższa jego sercu była odpowiedź pewnej internautki, która zatytułowała to zdjęcie „Papież w oknie podnoszący ręce do ludzi”. Lekarz docenił jeszcze cztery inne oryginalne nazwy: „Jezus tańczący do piosenki YMCA”, „Why God, Why?”, „Wołanie o pomstę do niebios” oraz „Biegacz na mecie lub zwycięzca w ringu po werdykcie”.

„Przyznam, że nieźle się ubawiłem, czytając Wasze propozycje” – podkreślił na koniec, obiecując nagrody dla zwycięzców.