Jak stworzyć autorski plan porodu z położną? Ekspertka podpowiada [film]

2022-11-02 10:44

Plan porodu to indywidualny projekt każdej kobiety. Aby naprawdę pomógł w porodzie, warto go przygotować z położna. Co oznacza "autorski" plan, jak go napisać i przede wszystkim, jak przygotować się do porodu z pomocą zaufanej położnej - o tym wszystkim opowiada laureatka plebiscytu "Położna na medal".

Jak stworzyć autorski plan porodu z położną? Zapisz się na webinar. UWAGA, ZMIANA TERMINU
Autor: materiały prasowe Jak stworzyć autorski plan porodu z położną? Zapisz się na webinar. UWAGA, ZMIANA TERMINU

Poród do wielkie wydarzenie, do którego nie możemy przystąpić "z marszu". To proces, do którego przygotowujemy się w szkole rodzenia, na wizytach u lekarza, czytając, oglądając filmy...

Jeśli nadal czujesz się niepewnie, powinnaś skorzystać z pomocy położnej, która opiekuje się kobietą nie tylko w szpitalu, ale i dużo wcześniej, właśnie na etapie przygotowań do narodzin dziecka. To ona pomaga stworzyć autorski plan porodu, czyli własny, indywidualny projekt, w którym rodząca zawiera swoje potrzeby, pragnienia i wymagania. 

Jak przygotować się do porodu z położną i jak stworzyć autorki plan porodu - o tym opowiadała na webinarze Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, położna i laureatką 8. edycji konkursu "Położna na medal".

UWAGA, ZMIANA TERMINU SPOTKANIA

Nasza ekspertka jest położną z prawie 20-letnim doświadczeniem. Jej pracę doceniły setki pacjentek, z którymi spotkała się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Klinicznym w Olsztynie na Oddziale Ginekologii Onkologicznej, gdzie pracuje jako położną oddziałową.

Jednocześnie Małgorzata Drężek-Skrzeszewska jest asystentką w Katedrze Położnictwa Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prowadzi indywidualną praktykę oraz przyjmuje porody domowe.

Zobacz fragment webinaru

Jak przygotować plan porodu?