Joga jest zdrowa – Światowy Dzień Jogi 2019 w Łazienkach Królewskich

2019-06-03 12:25

Zabierz znajomych, rodzinę, pupili – zdrowo spędzisz czas! Zapraszamy na piknik rodzinny, w niedzielę 16 czerwca, do warszawskich Łazienek oraz na jogę w całym kraju w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi (przypadającego 21 czerwca).

Międznarodowy dzień jogi
Autor: materiały prasowe

V edycja Międzynarodowego Dnia Jogi odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 roku w Łazienkach Królewskich.

Ubiegłoroczne obchody w Warszawie to ogółem 25 tys. osób, które w atmosferze rodzinnego pikniku ćwiczyły jogę i brały czynny udział w  różnorodnych atrakcjach. Impreza na stałe zagościła w kalendarium wydarzeń.

Organizatorzy są przekonani, że i w tym roku dopiszą zainteresowani jogą i kulturą Indii, a także osoby zwracające uwagę na jakość życia. Dodatkowo w ponad dwudziestu miastach odbędą się pikniki, sesje jogi, warsztaty i spotkania z tej okazji. 

Warszawa będzie świętować w aktywny, piknikowy sposób. Będzie możliwość wzięcia udziału w zajęciach jogi z dyplomowanymi nauczycielami najpopularniejszych metod i stylów jogi, a także jogi dla biegaczy, jogi w ciąży.

W strefie spotkań Bosonamacie można będzie też posłuchać wykładów nt. jogi i zdrowego stylu życia, a także zadać pytania ekspertom od jogi i diety, m.in. Karolinie i Maciejowi Szaciłło, którzy poprowadzą pokaz kulinarny "Smak równowagi" oraz wziąć udział w warsztacie Grzegorza Pawłowskiego z oddechu, czy zbadać poziom stresu.

Zajęciom jogi dla dorosłych i dzieci będą towarzyszyły występy grup artystycznych, odbędą się m.in. pokazy tańca indyjskiego w wykonaniu grupy Mohini Dance, warsztaty malowania henną oraz występ bardzo klimatycznego zespołu Warm Heart.

Dużym zainteresowaniem cieszy się co roku strefa kulinarna: stoiska z indyjskimi, wegetariańskimi i wegańskimi potrawami, przysmakami oraz lodami i słodkościami, w tym aromatyczną kawą i herbatą indyjską.

Na wydarzenie zapraszają Ambasadorki Jogi, z którymi będzie można porozmawiać i poćwiczyć, m.in. Aneta Awtoniuk – behawiorystka zwierzęca, Agnieszka Cegielska – prezenterka telewizyjna czy Edyta Herbuś - tancerka.

Serdecznie zapraszamy!