Lek na ząbkowanie i kolki znika z aptek. Sprawdź, czy masz go w domowej apteczce

2022-07-06 10:28

Ten lek homeopatyczny w kroplach doustnych przeznaczony był dla niemowląt i małych dzieci. Dla maluchów poniżej 2. roku życia, producent zalecał konsultację z lekarzem. Jeśli pediatra przepisywał jego stosowanie, mógł być przyjmowany już przez 3-miesięczne niemowlęta. Teraz jednak środek znika z aptek. Sprawdzamy, dlaczego.

Krople znikają z aptek
Autor: Getty Images

Lek o którym mowa to "Viburcol Plus". Jak czytamy w opisie leku:

to homeopatyczne krople doustne przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci, stosowane w celu wspomagania stanów niepokoju występujących z gorączką lub bez, m.in. podczas ząbkowania, kolki czy przeziębienia.

Dlaczego lek znika z aptek?

Jak czytamy w Rejestrze Produktów Leczniczych, wszystko wskazuje na to, że wygasło pozwolenie na dopuszczenie tego leku do obrotu. Aktualnie jest on już praktycznie niedostępny w większości aptek w całym kraju. Nie wiadomo też, czy powróci na apteczne półki.

Przeczytaj: Jak wzmocnić odporność dziecka przed pójściem do żłobka czy przedszkola?

Czym zastąpić Viburcol?

W internecie wiele mam zastanawia się, czym może teraz zastąpić krople Viburcol Plus. Często pada pytanie o krople Camilia. 

Oba preparaty mają jednak inny skład substancji czynnych. Camilia zawiera bardzo małe ilości wyciągów z rumianku pospolitego, szkarłatki i rzewienia. Z kolei Viburcol Plus miał w sobie małe ilości wyciągów z rumianku, pokrzyku wilcza jagoda, babki zwyczajnej, sasanki łąkowej, psianki oraz węglan wapnia strącony.

Dowiedz się: Dlaczego dzieci ciągle są chore - czy 10 infekcji w roku to norma?

Ten skład sprawia, że lek homeopatyczny Camilia stosuje się głównie przy bolesnym ząbkowaniu. Z kolei Viburcol Plus miał zastosowanie w stanach niepokoju występujących przy kolkach, ząbkowaniu czy przeziębieniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza