Oddaj smoczek, odbierz smoka - ta akcja pomoże wam rozstać się z uspokajaczem

2022-07-21 12:30

Odzwyczajenie dziecka od ssania smoczka nie jest łatwe - wie to każda mama, która już próbowała. Ale... może by tak wymienić smoczek na pluszowego smoka, a przy okazji uratować planetę i jeszcze wybudować plac zabaw dla dzieci? Tyle korzyści znajdziesz w tej jednak akcji!

Oddaj smoczek, odbierz smoka - świetna akcja pomagająca w rozstaniu ze smoczkiem
Autor: materiały prasowe Oddaj smoczek, odbierz smoka - świetna akcja pomagająca w rozstaniu ze smoczkiem

To już druga edycja projektu "Smok za smoka"! O co w niej chodzi? Akcja stworzona została przez sieć sklepów SMYK i ma kilka celów. Inicjatywie przyświecają dwie idee - wsparcie dziecka w rozłące ze smoczkiem i chęć zrobienia czegoś dobrego dla planety. Z odzyskanych materiałów organizator obiecuje zbudowanie wyjątkowego placu zabaw.

Zamień smoczek na smoka 

Akcja promocyjna jest skierowana do członków programu lojalnościowego. Mogą do niej dołączyć klienci sklepu, którzy przyniosą stary smoczek dziecka i wymienią go na pluszowego smoka - to sposób na ułatwienie rozstania dziecka z „pocieszycielem”. 

Stare smoki dadzą nowy plac zabaw

Zebrane w ten sposób smoczki zostaną przekazane do recyklingu i przetworzone na surowiec wtórny, z którego powstanie wyposażenie jednego z publicznych placów zabaw. Warto dodać, że wspomniane pluszaki oraz nici, którymi je zszyto są wykonane w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu butelek PET. Do ich produkcji nie zostały użyte żadne nowe tworzywa sztuczne.

smyk smok
Autor: materiały prasowe

Po zakończeniu akcji w sklepach odbędzie się głosowanie Klientów SMYKA na specjalnie stworzonej stronie. Jego celem będzie wyłonienie zwycięskiego miasta, które otrzyma unikalne wyposażenie publicznego placu zabaw. Podczas poprzedniej edycji SMYK zebrał kilkanaście tysięcy smoczków! Zamiast na wysypisko, trafiły do recyklingu, a z odzyskanego surowca zbudowano nowatorski plac zabaw w Parku Starowiejskim w Rumii.

Webinar z lek. dent. Karoliną Łukaszkiewicz-Buczek: Ząbkowanie i higiena jamy ustnej u najmłodszych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza