Premiera książek nagrodzonych w VI Konkursie Literackim im. A. Lindgren na Targach Książki i Mediów VIVELO 2024

2024-04-11 14:40

Serdecznie zapraszamy na Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 na PGE Narodowym w Warszawie, podczas których odbędzie się premiera książek nagrodzonych w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży!

Premiera książek nagrodzonych w VI Konkursie Literackim im. A. Lindgren na Targach Książki i Mediów VIVELO 2024
Autor: Getty Images

Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren jest organizowany przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom co trzy lata, począwszy od 2006 roku. Celem Konkursu – w nawiązaniu do twórczości jego Patronki – jest wyznaczanie wysokich standardów literackich oraz wzbogacanie oferty dla młodych czytelników o znakomite książki poruszające ciekawe i ważne tematy, pisane piękną polszczyzną, wskazujące właściwe wzorce postaw i zachowań.

Na Konkurs przyjmowane są prace wcześniej niepublikowane, adresowane do czytelników w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat, w przedziale 6-10 lat oraz 10-14 lat. Autorami prac konkursowych mogą być zarówno uznani autorzy, jak i debiutanci.

Wśród laureatów VI edycji Konkursu są m.in.: Liliana Bardijewska, Anna Onichimowska i Katarzyna Ryrych, a zdobywczynią Grand Prix jest Katarzyna Rygiel, autorka książki „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

Uroczysta premiera nagrodzonych książek odbędzie się 18 maja (sobota) o godz. 11.00, ale Targi rozpoczną się już 16 maja i potrwają do 19 maja.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza