„Pucio” już niedługo na ekranie. Powstaje animowany serial na podstawie ulubionej serii książeczek

2022-07-25 13:20

Już w przyszłym roku najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć pilotażowy odcinek animowanego serialu o Puciu – bohaterze popularnej serii książeczek dla dzieci. Trwają już prace nad koncepcją przeniesienia przygód Pucia na mały ekran.

„Pucio” już niedługo na ekranie. Powstaje animowany serial na podstawie ulubionej serii książeczek
Autor: materiały prasowe „Pucio” już niedługo na ekranie. Powstaje animowany serial na podstawie ulubionej serii książeczek

„Pucio” to seria książeczek dla małych dzieci, która wspomaga naukę mówienia. Głównym jej bohaterem jest 3-letni chłopczyk o imieniu Pucio, który wraz z siostrą Misią i małym braciszkiem Bobo przeżywa wiele przygód. Bohatera pokochały rzesze dzieci i ich rodziców, kupujący nie tylko wszystkie książki serii, ale także różne gadżety z nim związane: gry, maskotki, układanki. Autorka „Pucia” dr n. hum. Marta Galewska-Kustra jest jedną z najlepiej zarabiających pisarzy w Polsce. Łączna sprzedaż wszystkich produktów związanych z Puciem szacowana jest obecnie na około trzy i pół miliona egzemplarzy. Książki popularne są nie tylko w Polsce, ale także Słowacji, Czechach, Ukrainie, Włoszech, Niemczech i Chorwacji. Na fali tej popularności ma teraz powstać serial o ulubionym trzylatku.

M jak mama - Pierwsza książeczka dla dziecka

Kiedy serial o „Puciu”?

Odcinek pilotażowy serialu prawdopodobnie pojawi się już w 2023 roku. Pełna seria zaplanowana jest zaś dopiero na przełom 2025 i 2026 roku. Będzie się składać z 52 odcinków. Fabuła bajki będzie bazować na książkach dr n. hum Marty Galewskiej-Kustry oraz kresce ilustratorki Joanny Kłos. Każdy 5-minutowy odcinek będzie niósł za sobą treści wspomagające rozwój małego widza. W każdym odcinku ma się pojawić także zagadka, którą dzieci będą mogły rozwiązać z pomocą ulubionego bohatera. Warstwę artystyczną serii wzbogaci również specjalnie skomponowana muzyka.

- Podczas przygotowywania materiałów literackich do serialu najważniejsze było dla mnie zachowanie ducha serii, ciepła, wrażliwości i prostoty, która jest zawarta w książkach o Puciu. Szczególną wagę przywiązywałam do podejmowanych tematów, niespiesznego tempa akcji i sposobu przedstawiania samego świata jako miejsca bezpiecznego, w którym napotykane problemy są pozytywnym wyzwaniem dla wspólnych działań z rodziną i przyjaciółmi. Z ogromną radością i niecierpliwością czekam, aż zobaczę, jak świat Pucia i on sam ożywają na ekranie - mówi Marta Galewska-Kustra, autorka serii o Puciu.

- Jako mama czterolatka jestem też aktywną odbiorczynią wszelkich materiałów dla dzieci, w tym seriali dla najmłodszych. Marzę, by serial o Puciu był jednym z tych, które pozwalają mi wraz z dzieckiem przeżywać przygody bohatera z uśmiechem i spokojem – przyznaje także.

Za przeniesienie przygód Pucia na ekran będzie odpowiedzialne studio animacji EgoFilm. Obecnie trwają prace koncepcyjne nad serialem, a studio złożyło wniosek o dotację do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Przeczytaj: Zabawne książki dla dzieci - 5 książek, które rozbawią dziecko