SPORT DLA DZIECI: coraz mniej dzieci trenuje żużel [FILM]

2014-09-01 16:29

Moda na żużel dawno minęła. Teraz coraz mniej dzieci zapisuje się do szkółek żużlowych. Obecnie aby trenować żużel, trzeba mieć szczęście, chęci i... bogatych rodziców.

SPORT DLA DZIECI: coraz mniej dzieci trenuje żużel [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Coraz mniej dzieci trenuje żużel

Nie jest tajemnicą, że sport to zdrowie. Dzieci powinny być aktywne fizycznie. Rodzice z kolei powinni zadbać o to, żeby dziecko mogło trenować interesujący je rodzaj sportu. Często zależy to od mody i aktualnych trendów. Wiadomo, że gdy Adam Małysz zdobywał sukcesy na skoczni, to więcej chłopców zapisywało się na treningi i marzyło o powtórzeniu sukcesów Małysza. Podobnie jest z innymi sportami.

ĆWICZENIA DLA DZIECI takie jak dla rodziców. Dzieci naśladują ćwiczących rodziców [FILM] >>

Sport dla dzieci: żużel mało atrakcyjny dla dzieci

Jednak co ciekawe, ostatnio wśród najmniej pociągających dzieci sportów jest żużel. Dzieci coraz rzadziej zapisują się na treningi, choć jeszcze kilka lat temu przychodziło na nie nawet kilkaset młodych ludzi.

- Czasy się zmieniły. Kiedyś na zapisy do szkółek żużlowych przychodziło kilkaset młodych ludzi. W obecnych czasach, aby uprawiać ten sport, trzeba mieć trochę szczęścia, chęci i bogatych rodziców - powiedział Krzysztof Cegielski, ekspert nc+.

Warto jednak dodać, że wśród młodych żużlowców jest Bartosz Zmarzlik, który odnosi sukcesy. Niedawno wygrał zawody Grand Prix, co według Krzysztofa Cegielskiego, daje nadzieję na przyszłość.

- Patrząc z boku można stwierdzić, że u nas nie jest aż tak źle. Jednak cały czas trzeba myśleć, co dalej ze szkoleniem, wyciągać wnioski, żeby potem nie okazało się, że odstajemy od reszty - dodał ekspert nc+.

Narty dla dziecka – od kiedy zacząć naukę, na co zwrócić uwagę przy zakupie nart, jak wybrać instruktora >>

Enea Ekstraliga/x-news
Nasi Partnerzy polecają