Zdrowo i ekologicznie na Bulwarach Wiślanych. Kolejny weekend pełen atrakcji!

2019-06-05 14:03

Czeka nas kolejny weekend pełen atrakcji na Bulwarach Wiślanych! Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę od 11 do 12 Fitness Klub ZDROFIT zaprasza na ZDROFITowanie nad Wisłą. Animatorzy poprowadzą szereg zajęć dla dzieci. Wstęp wolny!

Zdrowo i ekologicznie na Bulwarach Wiślanych
Autor: materiały prasowe

W sobotę ZDROFIT POWER prowadzi E. Oberc, zaś w niedzielę ZDROFIT HARMONY prowadzi A. Chrobok. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę od 12 do 17 w strefie animacji (tarasy przy pawilonie Bella Italia oraz przy scenie) gry i zabawy oraz konkursy dla dzieci prowadzić będą animatorzy Parku Rozrywki Julinek. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami! Oczywiście, udział jest bezpłatny.

Również w sobotę i w niedzielę od 10:00 do 19:00 zapraszamy w podróż do świata herbaty PURE LEAF TEA.

W programie przewidziane są degustacje, zaś od 14:30 do 16:00 warsztaty pt. 6 KOLORÓW HERBATY, które poprowadzi Olga Kurowska z czajnikowy.pl. 

W sobotę o 18:00 zapraszamy pod SCENĘ na Hi Dance z Nasserem.

HI DANCE to fantastyczna zabawa taneczna oparta o elementy choreograficzne i jednocześnie trening kardio.

Zajęcia prowadzi Nasser Naji. Z pochodzenia libańczyk, z wykształcenia inżynier budownictwa, z zamiłowania instruktor fitness. W roku 2000 r. dołączył do Elity NIKE INSTRUKTOR. Posiada Dyplom MASTER APF. Jego lekcje to połączenie efektownej choreografii i super zabawy.

Sportowa niedziela na bulwarach

W niedzielę od 12:00 do 13:00 przy scenie odbędą się zajęcia sportowe STRECHTING Z KAMĄ NAD WISŁĄ, które poprowadzi Kama Nienaltowska. Zapraszamy wszystkich chętnych w wygodnych do ćwiczeń strojach oraz z zapasem wody do picia. Wstęp wolny.

Kama Nienałtowska swoją przygodę z ruchem rozpoczęła w wieku 3 lat, od rytmiki i gimnastyki artystycznej. W czasach wczesnej podstawówki poznała podstawy baletu i wiedziała, że to coś, co na zawsze określi jej życie. Przez prawie 10 następnych lat budynek Szkoły Baletowej im Romana Turczynowicza w Warszawie oznaczał dla niej niezliczone godziny spędzone na treningach, rozciąganiu się i szkoleniu wielu technik tanecznych. Poza tańcem klasycznym były to przede wszystkim jazz i modern dance, taniec musicalowy i funky oraz akrobatyka. Brała udział w licznych pokazach i wyjazdach szkoleniowych, tworzyła choreografie indywidualne i grupowe, tańczyła m.in. na deskach Teatru na Woli.

Słuch, teorię muzyki i grę na instrumentach (pianino, gitara) poznawała na indywidualnych zajęciach, a muzykalność szkoliła między innymi w Teatrze Narodowym, przez wiele lat śpiewając w chórze Alla Polacca. To właśnie ta różnorodność w podejściu do kształcenia taneczno – muzycznego dała jej unikatową kombinację wiedzy i praktyki. W międzyczasie, równolegle, przewijało się jeszcze wiele innych, różnorodnych form aktywności ruchowej. Od tańca towarzyskiego, poprzez pływanie po sztuki walki. Również na tym polu znalazło się parę sukcesów – Kama może się m.in. pochwalić brązowym medalem mistrzostw prestiżowego klubu judo „Ryś” w kategorii open.

Okres początku studiów przyniósł wiele zmian i oznaczał rozstanie z baletem. Jednak przyzwyczajenie do aktywnego trybu życia i miłość do tańca nie dawały spokoju, a kusić zaczęła… salsa. W lecie 2009 Kama trafiła do Warsaw Salsa Club i bardzo intensywnie wróciła do treningów. Rezultaty pojawiły się bardzo szybko i już w kwietniu 2010 zaczęła trenować pierwszą własną grupę salsy liniowej, a niedługo później także bachaty i cha cha cha. Od tego czasu klimaty latynoskie na stałe zagościły w jej życiu, również zawodowym. Przez kilka lat, poza prowadzeniem kursów, obejmowała stanowisko dyrektora operacyjnego Warsaw Salsa Club. W 2014 roku rozpoczęła intensywną naukę zupełnie nowego dla niej stylu – pole dance.

Zajęcia opracowane przez Kamę Nienałtowską, w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę na temat anatomii ciała łączą w sobie elementy gimnastyki, tańca, fitnessu i jogi. Ułożone zostały w odpowiedni sposób tak, aby zwiększyć zakres ruchu, wzmocnić ciało i wpłynąć na poprawienie świadomości i precyzji ruchu. To także doskonała okazja, by odpocząć i rozruszać się po całym tygodniu pracy i zwiększyć komfort naszego codziennego życia. Dla wszystkich tych, którzy tańczą, będą doskonałą okazją by popracować nad techniką ruchu i izolacjami poszczególnych partii ciała. Ćwiczenia pozytywnie wpływają na kondycję i rzeźbią sylwetkę.

W niedzielę razem z WWF Polska i Fundacją MSC świętować będziemy ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW. Zaczynamy o godz. 13:00!

Wśród atrakcji tego dnia są:

  • podwodny VR
  • gry o tematyce morskiej z nagrodami
  • malowanie twarzy dla dzieci
  • tatuaże morskie
  • malowanie murali (na płytach osb) „Morski świat”
  • morska fotobudka, w której każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie
  • stanowisko z grami edukacyjnymi (krzyżówka, labirynt, kolorowanka) i z morskimi wodnymi tatuażami dla dzieci
  • wystawa edukacyjna (7 plansz na sztalugach, przedstawiających ciekawostki o oceanach)