Znalazł sposób na zdyscyplinowanie dzieci przed świętami. Posypały się gromy: "Fundujesz im traumę"

2022-12-22 15:25

Pewien mężczyzna pochwalił się na Tiktoku kontrowersyjnym pomysłem na zmuszenie dzieci do grzecznego zachowania przed świętami. Za każde zwrócenie uwagi wrzucał do kominka pudełko. Co w nim było? Gdy internauci obejrzeli film do końca, nie zostawili na ojcu suchej nitki.

Płacząca dziewczynka przy choince
Autor: GettyImages Znalazł sposób na zdyscyplinowanie dzieci przed świętami - spalił prezenty w kominku

Pewien "sprytny" tata znalazł sposób na zdyscyplinowanie swoich dzieci przed świętami Bożego Narodzenia. Swój kontrowersyjny pomysł przedstawił na filmiku w mediach społecznościowych, za co dostał niezłą burę od innych rodziców.  „Jeśli musisz to zrobić, aby twoje dzieci się zachowywały, to problem jest NIE w dzieciach, lecz w tobie” - napisał ktoś w komentarzu pod filmem.

Prezenty płoną!

Tata nakręcił filmik, w którym pochwalił się wymyśloną przez siebie sposobem na to, aby jego dzieci grzecznie się zachowywały. Nagranie nazwał wskazówką dla innych rodziców. Co wymyślił @bennyg7070? Mężczyzna na filmie radzi, aby jeśli dzieci (nazywa je wulgarnym słowem) rozrabiają, zapakować puste pudełka w kolorowy papier do pakowania i powiedzieć dzieciom, że są w nich gwiazdkowe prezenty. Za każde złe zachowanie zaleca wrzucać jeden z "prezentów" do kominka. 

"Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a oto niezawodny sposób, aby być pewnym, że twoje kochane dzieci będą zachowywać się właściwie" - napisał tata pod filmem, na którym widać, jak wrzuca kolorowe pudełko w ogień. 

Czytaj również: Niegrzeczne dziecko, czyli "Zamknij się, mamo". Jak sobie radzić z agresywnym dzieckiem?

Czego nigdy nie wolno mówić dziecku? 7 zdań, których dziecko nie powinno usłyszeć!

To manipulacja i trauma dla dzieci

Film Bennego zyskał ogromną popularność, ale jego metody wychowawcze - przeciwnie. Większość osób, które wypowiedziały się pod postem napisała, że to okrutne, tak oszukiwać dzieci. Inny ostrzegał ojca, że funduje w ten sposób dzieciom niezłą traumę. Inna osoba napisała: „Jeśli musisz tak zrobić, aby twoje dzieci się dobrze zachowywały, to problem jest NIE w dzieciach, lecz w tobie”.

Wśród ostrych wypowiedzi krytykujących pomysł Bennego pojawił się jednak głos w jego obronie: czy opowieść o Mikołaju, który obserwuje, czy jesteśmy grzeczni i zasługujemy na prezenty, nie jest też manipulacją i oszukiwaniem?

A wy co sądzicie?

Czytaj również: List do Mikołaja - napisz list do Świętego Mikołaja [WZÓR i papeteria do pobrania]

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice