10-letni Damian nie wahał się ani chwili. Postawy pogratulował mu sam Komendant Policji

2024-05-24 13:20

Rodzice dziesięciolatka mogą być dumni z tego, jak wychowują swojego syna. Nie zastanawiał się, tylko od razu ruszył na pomoc mężczyźnie, który upadł. Chłopiec tak bardzo przejął się jego losem, że sam dopytywał o stan jego zdrowia.

10-letni Damian nie wahał się ani chwili. Postawy pogratulował mu sam Komendant Policji
Autor: KWP Łódź 10-letni Damian nie wahał się ani chwili. Postawy pogratulował mu sam Komendant Policji

Policja chętnie informuje o dzieciach, które wykazały się postawą godną szacunku. Funkcjonariusze nie szczędzą młodym bohaterom uścisków dłoni, wręczają dyplomy i upominki. Często też pojawiają się w szkołach i na rodzinnych piknikach. Wszystko po to, by dzieci wiedziały, że w służbach mundurowych pracują ludzie gotowi nieść pomoc i dbać o wspólne bezpieczeństwo.

Nie strasz więc dziecka policjantem, bo to ktoś, do kogo w razie zagrożenia dziecko może i powinno się zwrócić.

Dziesięcioletni Damian z Pajęczna w województwie łódzkim dobrze wiedział, co robić, gdy na swojej drodze spotkał potrzebującą pomocy osobę.

Na co dzień sprawdzają, teraz sami są sprawdzani. Policjanci z lubelskiej drogówki wzięli udział w konkursie

10-letni Damian okrzyknięty mianem bohatera

Dziesięciolatek z Pajęczna w województwie łódzkim sam wezwał na pomoc służby. Nie wahał się ani chwili, kiedy zobaczył potrzebującego.

Chłopiec był świadkiem, jak mężczyzna upada na chodnik i uderza głową o krawężnik. W pierwszej kolejności próbował nawiązać z poszkodowanym rozmowę, jednak bezskutecznie. Mężczyzna nie ruszał się, stracił przytomność.

Wtedy Damian chwycił za telefon i wybrał numer alarmowy. Rzeczowo odpowiedział na wszystkie zadane przez operatora pytania, dzięki czemu na miejsce wysłano karetkę pogotowia. W oczekiwaniu na pomoc mężczyzna odzyskał przytomność, na miejsce przybyła jego żona, zjawili się również policjanci.

Czytaj też: 6-latek z Morąga uratował dziadkowi życie. „To prawdziwy bohater!”

Chłopcu podziękował Komendant

Jak się okazało, Damian bardzo przejął się losem mężczyzny i choć ten odzyskał przytomność jeszcze przed przyjazdem służb, mocno przeżywał całe zdarzenie.

Dwa dni później zadzwonił na komendę policji w Pajęcznie i zapytał o stan zdrowia mężczyzny. Jak przekazano w policyjnym komunikacie, kilka dni później chłopiec został zaproszony do siedziby Policji w Pajęcznie, gdzie funkcjonariusze uścisnęli dłoń młodego bohatera.

"Jesteśmy dumni, że mamy wokół siebie młodych ludzi, którzy w sytuacji kryzysowej postępują wzorowo i są przykładem do naśladowania dla innych" - napisano w policyjnym komunikacie.

W siedzibie KWP w Pajęcznie z Damianem i jego tatą spotkali się Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie inspektor Karol Mielczarek i jego zastępca mł. inspektor Jarosław Słok. Obaj podziękowali Damianowi za jego godna naśladowania postawę, a ojcu pogratulowali Wychowania syna.

Dołączamy się do tych gratulacji, bo uważamy, że o młodych bohaterach pisać warto.

Od września w szkołach podstawowych w klasach IV-VIII będą prowadzone zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. To wiedza, którą trudno przecenić.

Czytaj też: Poszłam na szkolenie z pierwszej pomocy u dzieci. Te rzeczy mnie zaskoczyły