8-latek z nowotworem poruszył widzów „Mam talent”. Na scenie zadziała się magia

2024-05-07 11:36

Programy typu talent show to masa artystycznych doznań i wzruszeń. To też doskonałe miejsce do pokazania się światu przez osoby, które do tej pory uznawane były za słabe, a jednak mają w sobie siłę. Tym razem świat zadziwił chory na raka chłopiec, który wystąpił wraz z przyjaciółmi ze szpitala.

Chory na raka chłopiec z przyjaciółmi ze szpitala w „Mam talent”.
Autor: Facebook screenshot Chory na raka chłopiec z przyjaciółmi ze szpitala w „Mam talent”.

W tym odcinku brytyjskiego "Mam talent" łez wzruszenia nie mogło pohamować ani jury, ani widownia. Chore dzieci  pokazały swoją moc i siłę wsparcia, jakie wzajemnie sobie dają w niezwykłym, symbolicznym występie. Głównym bohaterem był Ravi, 8-letni chłopiec, który zaśpiewał piosenkę będącą wsparciem dla dzieci w ciężkich chwilach.

Zobacz: Jurorzy nie dowierzali, że 2-latek może być tak zdolny. Gdy wygrał "Mam talent", chciał go poznać nawet papież

„Diagnoza mnie załamała, ale szybko zaczęłam działać.” Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane - Gadaj Zdrów

Przeczytaj: Dzieci w Polsce oszalały na punkcie nowego trendu. W "Mam Talent!" próbował nawet Prokop

Na scenie mali pacjencji, lekarze i przyjaciele

Przyszedłem tu, żeby pokazać, że nieważne, co życie rzuci ci pod nogi. Nawet wtedy wciąż możesz spełniać swoje marzenia

- powiedział 8-latek zanim zaczął śpiewać.

Na scenie chłopcu choremu na raka towarzyszyła rodzina, przyjaciele, nauczyciele i lekarze, którzy w obliczu jego choroby okazywali mu wsparcie i pomoc. Ravi choruje na guza mózgu. Jest już po kilku zabiegach i nadal kontynuuje leczenie. 

Chłopiec swoją piosenkę rozpoczął sam, potem dołączyła do niego siostra, a następnie jako chór do śpiewania przyłączyły się wszystkie inne zgromadzone na scenie osoby, w tym dzieci z niepełnosprawnościami, które zaprosił Ravi. Cały występ, jedna z dorosłych osób tłumaczyła też na język migowy. 

"Modlę się o zdrowie dla nich wszystkich"

Jakby wzruszeń było mało, na koniec wszyscy obecni na scenie złapali się za ręce, w geście symbolu zwycięstwa nad trudami, z jakimi przyszło im się mierzyć. Jurorzy nie byli w stanie kryć wzruszenia, a cała dzielna grupa przeszła do kolejnego etapu show.

"Ci ludzie po prostu wypełnili moje serce radością. Zdecydowanie zasłużyli na złoty przycisk", "Ten występ doprowadził mnie do łez. Modlę się o zdrowie dla nich wszystkich", "Ravi, myślę, że jesteś bardzo utalentowanym odważnym i wyjątkowym chłopcem. Jestem szczęśliwy, że mogłeś doświadczyć takiego momentu" - komentowali jurorzy brytyjskiej edycji show.

Ten występ musicie zobaczyć. To dowód na to, że dzieci są dużo silniejsze, niż przypuszczamy.