Do wypicia ciepłej kawy potrzeba ci... taśmy malarskiej. Oto 5 zabaw, które zajmą dziecko na dłużej

2022-10-07 16:25

Dzieci najlepiej bawią się mając do wykorzystania rzeczy codziennego użytku, które wcale nie są zabawkami. Muzyczne symfonie na garnkach to przecież kultowa zabawa dzieci od niepamiętnych czasów. Jeszcze ciekawsze i zdecydowanie cichsze będą zabawy z użyciem taśmy. Jak zorganizować dziecku kilka świetnych zabaw wykorzystując ten niedrogi produkt, który większość z nas ma w domu po remontach?

zabawy dla malucha
Autor: Getty Images Jak zorganizować dziecku kilka świetnych zabaw wykorzystując taśmę malarską?

Tak to już jest z dziećmi, że dobrą zabawę zapewnia im prędzej kilka pustych opakowań po kosmetykach, niż tysiące zabawek. Uwielbiają kartony po przesyłkach kurierskich, a mając możliwość pozgniatania folii bąbelkowych dostają euforii. 

Jeszcze lepiej bawią się, gdy mogą połączyć ukochane zabawki z "gadżetami" z recyclingu. Idealnie sprawdzi się do tego taśma malarska, którą większość z nas ma w domu po remontach i malowaniu ścian. Oto 5 pomysłów na kreatywne zabawy, które uszczęśliwią dzieci, a tobie dadzą co najmniej kwadrans na wypicie ciepłej kawy. 

Dowiedz sie: Baw się i odpoczywaj – 10 pomysłów na zabawy w pozycji leżącej

Jak bawić się z dzieckiem plasteliną?

Sprawdź: 12 zabaw na skupienie uwagi - jak w czasie zabawy rozwijać koncentrację?

5 świetnych zabaw z wykorzystaniem taśmy malarskiej

Oprócz taśmy malarskiej do zorganizowania dzieciom tych zabaw potrzeba ci kartek papieru, markera i kilku rzeczy z recyclingu. Taśma ma wiele plusów - jej klej jest delikatny, więc nie zerwie farby ze ścian, nie obklei podłogi. Będzie też prosta w użyciu dla maluszków, bo nie skleja palców. Do tego można po niej pisać, rysować i kilka razy w trakcie jednej zabawy zmieniać koncepcję. 

Taśmą stworzysz zabawy dla wszystkich dzieci - od najmłodszych po starszaki. 

  1. Gra w klasy - wystarczy taśma, kilka kartek i marker. Możesz też stworzyć pola do skakania i cyferki używając samej taśmy. 
  2. Gra w podchody - taśma malarska to idealny sposób na "malowanie" strzałek i domową wersję tej gry. 
  3. Zjeżdżalnie dla piłeczek, ludzików i samochodów - taśmą możesz przyczepić np. do drzwi od szafy poprzecinane na pół rolki od jednorazowych ręczników kuchennych, tworząc tor przeszkód, czy "wesołe miasteczko" (przykład na zdjęciach poniżej).
  4. "Autostrady" dla samochodzików - mogą biec przez całe mieszkanie, z licznymi zakrętami i parkingami. Za sprawą taśmy możesz nawet uczyć dziecko zasad ruchu drogowego - z łatwością zrobisz przecież linie przerywane, czy podwójna linia ciągła.
  5. Zabawa bańkami - jeśli twoje dziecko kocha bańki mydlane, ale ciągle je rozlewa możesz przyczepić butelkę np. do kafelków w łazience (przykład na zdjęciach poniżej).

Przeczytaj: Kreatywne zabawy z dzieckiem bez telewizora - sposoby na pokonanie nudy w domowym zaciszu

Czytaj też: Nie wiesz, w co się bawić z dzieckiem? Oto 15 zabaw wspierających rozwój niemowlaka