Dzień Życzliwości dla kobiet w ciąży w Pałacu Prymasowskim w Warszawie

2015-02-04 12:32

W sobotę, 31 stycznia zaprosiliśmy was na Dzień Życzliwości dla kobiet w ciąży do Pałacu Prymasowskiego w Warszawie. Przez cały dzień przyszłe mamy wraz z rodzinami mogły korzystać z rozmaitych atrakcji: bezpłatnych badań USG, porad lekarzy, położnych, wizażystek, wysłuchać wykładów specjalistów i skorzystać z warsztatów z fizjoterapeutką. Sprawdźcie, co działo się na Dniu Życzliwości dla kobiet w ciąży w Pałacu Prymasowskim!

W sobotę, 31 stycznia zaprosiliśmy was do Pałacu Prymasowskiego w Warszawie na Dzień Życzliwości, inaugurujący kolejną odsłonę kampanii miesięcznika "M jak Mama". Przez cały dzień kobiety w ciąży wraz z rodzinami mogły bezpłatnie korzystać z rozmaitych atrakcji!

Dzień Życzliwości: co dla was przygotowaliśmy?

Na Dniu Życzliwości szczególnym powodzeniem cieszyły się bezpłatne badania USG, które wykonywał ginekolog-położnik dr Jacek Mirakowski z Premium Medical. Można je było wykonywać przez cały dzień, jednak chętnych było tak dużo, że szybko utworzyła się kolejka.

Od rana czekali na was także lekarze z CM Premium Medical i dr n. med Tadeusz Issat (ginekolog położnik), dr Marek Pokulniewicz (ginekolog położnik) z Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie oraz położne Jolanta Marat-Ignaczak reprezentująca markę Enfamil oraz Paulina Buczniewska i Dorota Dwurska. Ginekolodzy położnicy z Centralnego Szpitala Klinicznego MSW omawiali z uczestniczkami Dnia Życzliwości etapy porodu oraz zalety i wady porodu naturalnego i przez cesarskie cięcie. Lekarz z kliniki medycyny estetycznej rClinic, kosmetolog Natalia Turkowska i dietetyk Premium Medical Adrianna Frelich dbali, by każda uczestniczka Dnia Życzliwości mogła się dowiedzieć, jak dbać o skórę i ciało w ciąży i po porodzie.

>> Zajrzyj na stronę kampanii "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży" >>

W czasie Dnia Życzliwości można było również wysłuchać wykładów i uczestniczyć w pokazach dotyczących pielęgnacji niemowlaka, udzielania pierwszej pomocy, wyboru pierwszego wózka i makijażu. Kobiety w ciąży mogły się także dowiedzieć, jak działa Polski Bank Komórek Macierzystych i kto może z niego skorzystać. A na warsztatach fizjoterapeutycznych z Martą Pamiętą z Better Body Studio wszystkie przyszłe mamy mogły się nauczyć prawidłowego wykonywania ćwiczeń rozciągających, rozluźniających, odciążających kręgosłup i stawy. Można było także obejrzeć produkty i akcesoria potrzebne młodej mamie i skonsultować się ze specjalistami produkujących je firm, m.in. OKT Kids, Vippi Design, Aro Karoń.

Dzień Życzliwości: rozdaliśmy mnóstwo nagród!

Przez cały dzień odbywały się także konkursy oraz loterie, w których kobiety w ciąży mogły wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. łóżeczko Dusty Aqua marki Mokee i przewijak, zestaw higieniczny OKT, monitor oddechu iBabyGuard infant snooze i materac Vitmat Active, vouchery na konsultacje w rClinic, voucher na sesje zdjęciową w studiu fotograficznym Joanny Sibilskiej, a także kocyki marki Mi Bebe, kosmetyki Bielenda, Soraya i Yves Rocher, suplementy Omegamed Sequoia, Moellers Tran, torby dla mam i szelki ciążowe.

Do dyspozycji naszych gości był bufet z produktami Hochland, Primavika, Robico, Hipp oraz wodą Mama i ja. Dla pań, które zostaną mamami po raz drugi i kolejny, przygotowaliśmy kącik zabaw dla dzieci wyposażony w wygodne poduszki Vippi design, gdzie opiekunka czytała z nimi książeczki wydawnictwa Wilga; maluchy mogły też układać puzzle Trefl i rysować.