Ksiądz ocenił komunijne upominki. Jeden w szczególności przypadł mu do gustu

2024-04-30 14:08

Sezon komunijny już zaraz się rozpocznie. Z tej okazji znany z TikToka ksiądz postanowił ocenić prezenty komunijne. Jeden w szczególności przypadł mu do gustu. Przyznał jednak, ze dobrze byłoby jeszcze do niego dodać coś o charakterze religijnym.

Ksiądz ocenił komunijne upominki. Jeden w szczególności przypadł mu do gustu
Autor: fot. Getty Images Ksiądz ocenił komunijne upominki. Jeden w szczególności przypadł mu do gustu

Ksiądz o prezentach komunijnych. Ten mu się spodobał

Wraz z tegoroczną majówką witamy również sezon komunijny. Przyjęło się bowiem, że to właśnie w tym miesiącu dzieci będą przystępować do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Zgodnie z tradycją, po kościelnej uroczystości, rodzice zapraszają gości na przyjęcie komunijne. Choć kiedyś odbywały się one głównie w domach, teraz zazwyczaj goście zapraszani są do restauracji. Dzieci natomiast otrzymują upominki od przybyłych. Możliwych prezentów jest całe mnóstwo. Ksiądz z TikToka postanowił więc ocenić prezenty, jakie dzieci dostają z okazji komunii.

Ksiądz Sebastian Picur, które na TikToku cieszy się sporą popularnością - obserwuje go przeszło 776 tysięcy osób - chętnie publikuje materiały związane z wiarą i odpowiada na pytania swoich obserwujących. Tym razem na jego celowniku pojawiły się prezenty komunijne. Pokazał swoim obserwatorom drewnianą szkatułkę w kształcie książki, na której widniał napis "Pamiątka pierwszej komunii". W środku znajdowały się kwiatki, słodycze i pieniądze obwiązane wstążkami. 

Myślę, że to taka bardzo estetyczna pamiątka. Bardzo ładny prezent. Do tego bym proponował, żeby dodać coś o charakterze religijnym np. Pismo Święte dla dzieci, może jakąś figurkę, obrazek, ale naprawdę prezent ładny i taki na plus

- podsumował duszpasterz.

Jak wyglądała pierwsza komunia święta kilkadziesiąt lat temu?

Komentujący zgadzają się z księdzem. Prezenty komunijne

Pod nagraniem księdza znalazło się wiele odpowiedzi internautów. Duża część z nich doceniła pomysł kapłana o dodanie czegoś o charakterze religijnym i przyznała, że również cenią estetyczne prezenty, które nawet po latach będą służyły jako piękna pamiątka. Jeden z internautów podzielił się, że na swoją pierwszą komunię otrzymał piękną kartkę z życzeniami oraz medalik. Jak pisze, tak pięknie to wygląda, że do dziś szkoda go odkleić i dlatego nosi sam krzyżyk. Inna osoba napisała pod filmikiem:

Bardzo fajnie, że ksiądz podaje przykłady, bo mam wrażenie, że i goście i rodzice zatracili smak i wyraz tak ważnego święta

Teraz zazwyczaj na komunie dzieci otrzymują koperty z pieniędzmi - przyjmuje się, że kwota powinna wynosić przynajmniej tyle, by pokryć koszt za tak zwany talerzyk. Wśród najpopularniejszych prezentów znajdują się również takie gadżety elektroniczne, jak na przykład smartfony, smartwatche czy laptopy. Oprócz tego czasami kupuje się również rolki, rowery lub deskorolki. W ostatnim czasie jednak popularność zyskują także bardziej ekstrawaganckie prezenty, jak na przykład quady czy hulajnogi elektryczne. Czasami jednak goście decydują się na bardziej religijne prezenty jak pisma święte czy medaliki.

Sonda
Jakie powinny być prezenty na komunię?