Kupiła szampana jako jedyny prezent na roczek dla dziecka. Jej wytłumaczenie jest dosyć logiczne

2022-09-29 9:37

Została zaproszona na roczek do dziecka znajomych. Postanowiła nie kupować zabawki na prezent, a zamiast tego przynieść... butelkę drogiego szampana. Jej wytłumaczenie jest jednak dosyć logiczne. Dlaczego to zrobiła?

Roczek dziecka
Autor: Getty Images/ Tik Tok screenshot Kupiła szampana w prezencie na roczek dziecka.

Idąc na urodziny do dziecka, zwłaszcza na roczek, który uznawany jest za symboliczną okazję, goście zazwyczaj długo głowią się nad prezentem. Lepiej kupić coś do wykorzystania na teraz, jak zabawki rozwojowe, czy coś na potem, jak pierwszy rowerek? A może lepiej pójść w prezenty pamiątkowe jak srebrny smoczek z wygrawerowanym napisem?

Phoebe Parsons, influencerka z Tik Toka postanowiła jednak nie kupować nic dla dziecka, a zamiast tego dać rodzicom butelkę drogiego szampana. 

"I tak nie będzie pamiętać swojej imprezy na roczek" - skwitowała.

Ma rację?

Przeczytaj: Mama z Tik Toka oskarżona o wyprawienie "satanistycznego roczku". Piniata-diabełek to dopiero początek

Rozwój dziecka w 1. roku życia

Zobacz też: Nie muszą być drogie i wymyślne. Oto najlepsze prezenty na Dzień Dziecka

Kobieta, wybierająca się na pierwsze urodziny dziecka swoich przyjaciół, w filmiku opublikowanym na TikToku powiedziała:

„Naprawdę chciałabym poznać opinie innych ludzi na ten temat. Idę na roczek, a zamiast czegoś dla dziecka, kupiłam rodzicom butelkę szampana."

Najpierw jednak dosyć logicznie wytłumaczyła swoje postępowanie:

"Więc w życiu tego dziecka do tej pory (ma 12 miesięcy), dałam mu prezent na baby shower i prezent z okazji narodzin. Pomyślałam więc, że to uczciwe, aby teraz dać rodzicom prezent, uczcić ten pierwszy rok, który przetrwali jako rodzice."

Sprawdź też: Pomysły na prezenty dla rocznego dziecka. Zabawki dla chłopca i dziewczynki

Influencerka zaznaczyła też, że na przyjęcie zaproszonych zostało 50 innych osób, więc mała dziewczynka z pewnością zostanie obsypana zabawkami. Jedna mniej, nie zrobi jej różnicy. Co na ten temat sądzą internauci? Sporo z nich jest zachwyconych.

  • „Dostałam butelkę szkockiej na pierwsze urodziny moich jedynych chłopców – chyba będę jej potrzebować w nadchodzących dniach – świetny pomysł!”
  • "Do diabła, tak, to był prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych okresów w ich życiu, zasługują na ucztę!"
  • "Moim ulubionym prezentem na roczku mojego dziecka, był voucher na hotel dla mnie i mojego narzeczonego oraz bezpłatna opieka nad dzieckiem na jedną noc."

Inni są jednak zdania, że dziecku należy się jakiś prezent, a szampan dla rodziców powinien być jedynie dodatkiem. Takich głosów jest jednak, zdecydowanie mniej. 

"Tak ale! Tylko jako dodatek do prezentu dla dziecka."

A wy, jak oceniacie taki pomysł? Zaznaczmy tylko, że szampan, którego kupiła TikTokerka kosztuje ponad 400 zł. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza