Mama Maćka Musiała o relacji z synem w TV Republika. "Musiał się odciąć ode mnie"

2024-04-24 10:25

Anna Markiewicz-Musiał zatańczyła z synem jive'a w popularnym show. Występ to kolejny przykład ich wyjątkowej relacji. O tym, jak ją stworzyć, mama Macieja Musiała opowiedziała w telewizji śniadaniowej. Jej rady nie są skomplikowane, ale nie zawsze łatwo wcielić je w życie.

Mama Maćka Musiała o relacji z synem w TV Republika. Musiał się odciąć ode mnie
Autor: Instagram @ankamusial Mama Maćka Musiała o relacji z synem w TV Republika. "Musiał się odciąć ode mnie"

Mama Macieja Musiała zatańczyła z synem i jego taneczną partnerką w ostatnim odcinku programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Ich występ zrobił furorę, widzowie nie mogli uwierzyć, że u boku aktora jest jego mama, a nie np. siostra czy koleżanka. O to, co czuje, słysząc takie komentarze, Annę Markiewicz-Musiał zapytała ostatnio Anna Popek.

- Przyzwyczaiłam się do tego, aczkolwiek kamery robią swoje i make-up robi swoje. Czuję się młodo duchowo. Postanowiłam zrobić to dla syna, chociaż było to dla mnie naprawdę ogromne wyzwanie - przyznała Anna Musiał, która później dodała jeszcze, że nie tańczyła od liceum.

Rozmowa o tańcu i wyglądzie była jedynie rozgrzewką, prowadzący śniadaniówkę dopytywali mamę Maćka Musiała o relację z synem. Co zrobiła, że jest ona tak zażyła?

Spis treści

  1. Anna Markiewicz-Musiał o budowaniu relacji z synem
  2. Aby być blisko, trzeba być daleko
  3. "Jest dla mnie ogromną inspiracją"
To dlatego Maciej Musiał nie prosi o głosy w "Tańcu z gwiazdami"

Anna Markiewicz-Musiał o budowaniu relacji z synem

"#RepublikaWstajemy” to program śniadaniowy TV Republika. Gościnią jednego z ostatnich odcinków była mama Macieja Musiała, Anna Markiewicz-Musiał. Anna Popek i Karol Kus, prowadzący śniadaniówkę, dostrzegli wyjątkową relację, która łączy matkę i syna - nie tylko na parkiecie. To ta więź stała się główną częścią rozmowy. Co radzi Anna Musiał?

- Wydaje mi się, że to trzeba zacząć tworzyć bardzo wcześnie, w dzieciństwie. Nie wiem, jak to zrobić, mogę powiedzieć, jak wydaje mi się, jak ja to tworzyłam. Byłam zawsze blisko bardzo Maćka, starałam się żyć jego radościami, jego problemami - wyznała Anna Musiał. - Nie żyć, ale być, wiedzieć o tym wszystkim i jakoś go tam wspierać zawsze - doprecyzowała.

Przeczytaj także: 7 prostych nawyków, które wzmocnią twoje relacje z dzieckiem. Numer 3 jest szczególnie ważny

Aby być blisko, trzeba być daleko

Maciej Musiał jest już dorosłym młodym mężczyzną, a mimo tego jego relacja z mamą wciąż jest mocna. Jaki jest tego sekret? Anna Markiewicz-Musiał wskazała, że trzeba pozwolić dziecku na samodzielność, na to, aby uczyło się na własnych błędach i odkryło własną życiową mądrość.

- Jestem od tego, żeby dawać mu miłość i go wspierać. I nie zawalać go jakimiś swoimi doświadczeniami życiowymi, swoimi mądrościami. Tak jak wiemy wszyscy, każdy z nas musi odkryć sam swoją własną mądrość i pójść swoją własną ścieżką życiową - powiedziała w TV Republika. Przyznała także, że teraz wie, że gdy zabraniamy dziecku odkryć swoją ścieżkę, to wtedy bunt jest jeszcze większy. Dodała, że przeżyty w młodym wieku, jest akurat czymś dobrym. Gdy nie nastąpi, może pojawić się później, a dorosłym życiu bunt nie jest już czymś fajnym.

Mama Maćka Musiała opowiedziała również o trudnym choć koniecznym momencie, z którym musiała się zmierzyć - to czas, gdy jej syn postanowił opuścić rodzinne gniazdo. Przyznała jednak, że było to konieczne.

- Żeby to zrobić, odkryć tę tożsamość, to musiał się odciąć w pewnym momencie ode mnie, mając tam 16-17 lat. On nam powiedział w wieku 17 lat, że chce się wyprowadzić z domu. Ja wtedy zamarłam - wspomina

Aktor wyprowadził się w 18. roku życia. Jak przyznaje jego mama, pierwsze dni były dla niej bardzo ciężkie. Jednak było im to potrzebne, po wyprowadzce ich relacje się poprawiły. - On miał taką potrzebę wzięcia odpowiedzialności za siebie, spróbowania dorosłego życia i jako mężczyźnie było mu to bardzo potrzebne - przyznała.

Anna Musiał dodała, że teraz sama radzi koleżankom, które mają synów w takim wieku, aby pozwoliły im na więcej luzu. - Zawszę mówię "daj mu wolność". Daj mu wolność to on wtedy nie będzie uciekał od ciebie, tylko będzie po prostu lgnął do ciebie - radzi.

Przeczytaj także: Te rzeczy odróżniają matki dziewczynek od matek chłopców. Zgadzasz się z tym?

"Jest dla mnie ogromną inspiracją"

O tym, że Maciej Musiał i jego mama są blisko, mogłyśmy przekonać się wielokrotnie, chociażby przeglądając ich profile na Instagramie. To kartka z napisem "Najlepsza mama na świecie", którą syn witał mamę na lotnisku, czy wyjątkowa laurka z okazji Dnia Mamy.

Mama. Silna, niebywale mądra i piękna kobieta. Zawsze we mnie wierzyła. Dała mi pewność siebie, odwagę, dumę, chęć walki o wszystko co wymyślę i mnóstwo miłości. Dziś tak wiele robi dla innych i spraw w które głęboko wierzy. Jest dla mnie wielką inspiracją - aktor napisał na Instagramie w 2022 roku. - Kocham i cieszę się że jesteś - podsumował.

Tylko pozazdrościć - pozytywnie - takiej relacji!

Przeczytaj także: To typowa mamoza. Zobacz, jakie są objawy uzależnienia dziecka od twojej obecności

Nadopiekuńcza czy wyluzowana? Jakim rodzicem będziesz?

Pytanie 1 z 10
Musisz przygotować plan porodu. Co jest dla ciebie najważniejsze?