Młody Ukrainiec pomógł wyziębionemu mężczyźnie. 17-latek oddał mu własne buty

2024-04-24 13:00

17-latek spotkał na ulicy wyziębionego starszego mężczyznę. Nie zawahał się ani chwili, od razu zdjął własną kurtkę i buty by go ogrzać. Internauci docenili jego postawę. „Brawo chłopaku, gratulacje dla rodziców” - piszą w komentarzach.

Młody Ukrainiec pomógł wyziębionemu mężczyźnie. 17-latek oddał mu własne buty
Autor: Screen Facebook @Policja Leszno Młody Ukrainiec pomógł wyziębionemu mężczyźnie. 17-latek oddał mu własne buty

Zachowanie tego 17-latka zasługuje na pochwałę. Nie zawahał się, gdy na swojej drodze spotkał potrzebującą pomocy starszą osobę. Ponieważ mężczyzna ubrany był nieadekwatnie do panujących na zewnątrz warunków i ewidentnie trząsł się z zimna, obywatel Ukrainy oddał mu własne ubranie.

Starszy mężczyzna otrzymał także fachową pomoc. Okazało się, że jest ofiarą przemocy domowej.

Spis treści

  1. 17-latek pomógł pokrzywdzonemu
  2. Rodzice mogą być z niego dumni
Marsz dzieci przeciw przemocy

17-latek pomógł pokrzywdzonemu

17-letni Illlia nocą przy jednej z ulic w Lesznie spotkał potrzebującego pomocy mężczyznę. Starszy pan ubrany był jedynie w piżamę, choć na dworze było bardzo zimno. Chłopak nie zastanawiał się długo i oddał mu zarówno swoją kurtkę jak i buty.

Niedługo później obaj dotarli do okienka dyżurnego komendy Policji w Lesznie. Jak zauważył funkcjonariusz, chłopiec przyszedł na komendę boso.

Okazało się, że starszy mężczyzna jest ofiarą przemocy domowej. Został pobity przez syna i wyrzucony z mieszkania w środku nocy. To dlatego na zewnątrz znalazł się w samej piżamie i kapciach.

Mężczyznę przewieziono do leszczyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Policjanci zjawili się w mieszkaniu mężczyzny, gdzie zatrzymali jego 36-letniego syna, sprawcę przemocy. Nietrzeźwy trafił do policyjnego aresztu.

Czytaj też: Wojsko czeka na tych uczniów. Obiecuje 6 tys. złotych za 27 dni pracy

Rodzice mogą być z niego dumni

Postawa 17-latka zasługuje na uznanie. Jego wielka wrażliwość nie pozwoliła mu przejść obojętnie obok potrzebującego pomocy starszego mężczyzny.

Jego szlachetny gest docenił Komendant Miejski Policji w Lesznie. "Pomimo wielu nietypowych sytuacji, z którymi policjanci spotykają się podczas służby każdego dnia ta miała charakter wyjątkowy i wzruszający" - napisano w policyjnym komunikacie. Chłopiec otrzymał gratulacje z rąk samego szefa leszczyńskich policjantów a także wyjątkowy prezent.

17-letni Illlia i jego mama Olena zostali zaproszeni do siedziby Policji w Lesznie. Mamie chłopca pogratulowano wychowania tak wrażliwego syna, zaś jemu samemu podziękowano i wręczono prezent. Jest nim przelot widokowy samolotem nad Lesznem.

To właśnie w tym mieście chłopiec wraz z mamą osiedlili się po wybuchu wojny w Ukrainie. Chłopiec chodzi do tamtejszej szkoły, jego ojciec został w ojczyźnie. O wyjątkowym zachowaniu ukraińskiego ucznia dowiedziała się także dyrekcja szkoły.

Czytaj też: 12-letnia Marysia uratowała życie koledze. O sobie mówi jednak: „Nie jestem bohaterką”

Quiz. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

Pytanie 1 z 10
Musisz zadzwonić po pogotowie. Który numer wybierzesz?
Karetka pogotowia