Ostatnie wolne miejsca w warszawskim żłobku dla dzieci z cukrzycą

2019-10-21 18:37

"Cukierkowo" jest wyjątkowym miejscem na mapie Warszawy. To pierwszy w mieście integracyjny żłobek, do którego za darmo mogą uczęszczać dzieci z cukrzycą, alergiami, otyłością, niepełnosprawnościami ruchowymi, a także zupełnie zdrowe maluchy. Placówka prowadzi właśnie rekrutację uzupełniającą.

Przedszkole Cukierkowo
Autor: materiały prasowe

„Cukierkowo” to niepubliczny żłobek integracyjny stworzony z myślą o dzieciach, które chorują na cukrzycę typu 1. O tym ważnym miejscu pisaliśmy już wcześniej. To pierwsza tego typu placówka w stolicy, a jej głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznym wymagającym podawania insuliny.

W "Cukierkowie" pracują pielęgniarki diabetologiczne, które wiedzą, jak obsługuje się pompy insulinowe i peny, jak oblicza się dawki insuliny i jakie zagrożenia niesie ze sobą cukrzyca. Zatrudniona jest także edukatorka diabetologiczna, która uczy dzieci, prawidłowych zachowań oraz diety, a wszystkie wychowawczynie zostały przeszkolone, by umieć rozpoznać i zareagować na niepokojące objawy spadku poziomu cukru u dziecka. 

Dużą zaletą tego miejsca jest też jego lokalizacja - placówka mieści się na warszawskim Ursynowie, w zabytkowym dworku, w wielkim, liczącym 4 tys. metrów ogrodzie, z daleka od ulicznego zgiełku.

Żłobek prowadzi rekrutację uzupełniającą dla dzieci w wieku od 6 m.cy do 3 lat, zarówno zdrowych, jak i z cukrzycą typu 1. oraz innymi niepełnosprawnościami. Zajęcia tam prowadzone są bezpłatne.

W sprawie zapisów placówka prosi o kontakt pod numerem telefonu 669 000 002 lub poprzez fanpage na Facebooku Żłobek i Przedszkole Cukierkowo.