Przyszłe mamy na wyborach bez kolejki!

Przyszłe mamy na wyborach bez kolejki!
Autor: Getty images

Opublikowane 7 lipca przez ministra zdrowia rozporządzenie pozwala kobietom w ciąży oraz rodzicom z małymi dziećmi zagłosować w wyborach na urząd prezydenta bez konieczności stania w kolejce.

Takie udogodnienia dla przyszłych mam i rodziców wprowadzono w związku z epidemią koronawirusa. Powodem są również kolejki, tworzące się przed lokalami wyborczymi w czasie głosowania w I turze, spowodowane zaostrzeniami sanitarnymi, np. ograniczeniem liczby osób wpuszczanych jednorazowo do lokali. Dwa tygodnie temu do niektórych punktów wyborczych trzeba było stać w kolejce nawet godzinę!

Wtorkowe rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego pozwala na zagłosowanie bez konieczności stania w kolejce kobietom w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat, a także niepełnosprawnych i seniorom po 60. roku życia. 

3W niektórych oraz z powodu kolejek tworzących się z powodu wprowadzonych zasad Kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności – przewiduje opublikowane we wtorek rozporządzenie Ministra Zdrowia.

Warto pamiętać, że w czasie wyborów 12 lipca obowiązywać będą te same zasady, co 2 tygodnie wcześniej: obowiązek zakrywania twarzy maseczką, skorzystania z płynu do dezynfekcji rąk lub głosowania w rękawiczkach.

Czytaj: Jak przekonać dziecko do założenia maseczki ochronnej?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE