Przyszłe mamy na wyborach bez kolejki!

2020-07-10 10:04 Małgorzata Wójcik
Przyszłe mamy na wyborach bez kolejki!
Autor: Getty images

Opublikowane 7 lipca przez ministra zdrowia rozporządzenie pozwala kobietom w ciąży oraz rodzicom z małymi dziećmi zagłosować w wyborach na urząd prezydenta bez konieczności stania w kolejce.

Takie udogodnienia dla przyszłych mam i rodziców wprowadzono w związku z epidemią koronawirusa. Powodem są również kolejki, tworzące się przed lokalami wyborczymi w czasie głosowania w I turze, spowodowane zaostrzeniami sanitarnymi, np. ograniczeniem liczby osób wpuszczanych jednorazowo do lokali. Dwa tygodnie temu do niektórych punktów wyborczych trzeba było stać w kolejce nawet godzinę!

Wtorkowe rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego pozwala na zagłosowanie bez konieczności stania w kolejce kobietom w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat, a także niepełnosprawnych i seniorom po 60. roku życia. 

3W niektórych oraz z powodu kolejek tworzących się z powodu wprowadzonych zasad Kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności – przewiduje opublikowane we wtorek rozporządzenie Ministra Zdrowia.

Warto pamiętać, że w czasie wyborów 12 lipca obowiązywać będą te same zasady, co 2 tygodnie wcześniej: obowiązek zakrywania twarzy maseczką, skorzystania z płynu do dezynfekcji rąk lub głosowania w rękawiczkach.

Czytaj: Jak przekonać dziecko do założenia maseczki ochronnej?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE