Przyznała, że karmi 9-letnią córkę piersią. W sieci zawrzało. „To wykorzystywanie seksualne”

2024-04-26 14:29

W serwisie społecznościowym Quora jedna z użytkowniczek przyznała się, że karmi swoją 9-letnią córkę piersią. Dodała także, że nie przestanie tego robić, dopóki dziewczynka sama o tym nie zdecyduje. Jej wyznanie postawiło użytkowników portalu na baczność. Większość z nich uznało, że to nie jest normalne i że kobieta i jej córka potrzebują wsparcia specjalisty.

Przyznała, że karmi 9-letnią córkę piersią. W sieci zawrzało. „To wykorzystywanie seksualne”
Autor: Getty images Przyznała, że karmi 9-letnią córkę piersią. W sieci zawrzało. „To wykorzystywanie seksualne”

"Karmię swoją 9-letnią córkę piersią i nie zamierzam przestać, dopóki sama nie odstawi się. Czy ktoś mnie rozumie?” - takie zapytanie padło w serwisie. Długo nie trzeba było czekać na rady innych użytkowników platformy. W szybkim czasie kobiecie odpowiedziało aż 84 osoby. Co warte podkreślenia większość z odpowiadających wykazała się dużą empatią i troską wobec zapytania kobiety. Nie oznacza to jednak, że zaaprobowali jej postępowanie.

Kamila Kamińska o swoim macierzyństwie: Karmienie piersią to dar

Jak długo karmić piersią dziecko?

Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje wyłączne karmienie piersią do czasu aż dziecko nie skończy sześć miesięcy, a po sześciu miesiącach stopniowe rozszerzanie diety przy jednoczesnym kontynuowaniu karmienia piersią do 2. roku życia dziecka lub dłużej. Nie ma więc górnej granicy na karmienie piersią. W praktyce jednak rzadko która mama decyduje się karmić dłużej dziecko niż maksymalnie do 3.-4. roku życia. Wyznanie użytkowniczki Quora wzbudziło więc sporą sensację.

Większość osób była zaskoczona jej słowami i wprost przekonywała kobietę, że wyrządza krzywdę swojemu dziecku.

„Nawet zwierzęta odstawiają swoje młode. Jest to część naturalnego procesu pomagania dzieciom w dorastaniu. Dlatego w naszym języku istnieje odpowiednie słowo na określenie tego momentu. Każdy ssak tak robi. Proces ten z definicji polega na odmowie piersi dzieciom, które nadal chcą ją ssać, po to, by wyrosły na zdrowe, niezależne istoty. W tym co ty teraz robisz, nie ma zatem nic „naturalnego”, a wręcz przeciwnie. Przepraszam” – napisała taktownie jednak z użytkowniczek.

Internauci zasugerowali kobiecie, by zwróciła się o pomoc do specjalisty.

„Proszę zwrócić się o pomoc, nie jest to naturalne ani zdrowe dla twojej córki. Naprawdę musisz ją w końcu odpępowić i pozwolić jej dorosnąć”.

„Masz problemy emocjonalne, które teraz przekazujesz swojemu dziecku. Bez pomocy specjalisty nie będziesz w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Potrzebujesz pomocy… To jest wykorzystywanie seksualne, na granicy pedofilii” – pisali.

Internauci zwęszyli podstęp

Wśród czytających zapytanie znalazła się także spora grupa niedowiarków, który poddali w wątpliwość wiarygodność samej matki 9-latki i jej problemu.

„Usta dziewięcioletniego dziecka mają inny kształt (…). Nie nadają się one do dalszego ssania w tym wieku” - pisali, szukając dowodów na to, że zapytanie jest zmyślone.

Sprawę rozwiązała użytkowniczka, która zanim wciągnęła się w całą niepotrzebną dyskusję, sprawdziła profil rzekomej mamy 9-latki. Co się okazało? To był żart licealistki w wieku około 16 lat. „Jak godzisz zajęcia w swojej szkole z harmonogramem lekcji córki, aby móc ją karmić w ciągu dnia?” - zapytała prześmiewczo.