Tak nie wolno podnosić noworodka. Internauci przerażeni: „Moje serce podskoczyło”

2022-11-28 11:23

Oglądając ten filmik na TikToku, wiele osób patrzy na trzymanego przez kobietę noworodka z przerażeniem. Kiedy podnosi go jedną ręką, na myśl przychodzi im tylko jedno – za chwilę zrobi mu wielką krzywdę. Po chwili jednak tiktokerka odkłada niemowlę do łóżeczka i kiedy wyciąga jego język, widać, że dziecko nie jest prawdziwe.

Niemowlę
Autor: Screen/TikTok @eliesenchantedcradleofcl Podniosła noworodka jedną ręką. To, co zrobiła z jego językiem wzbudziło jeszcze większe przerażenie

Podnosząc noworodka i nosząc go na rękach, rodzice często zastanawiają się czy robią to prawidłowo. Szczególnie na początku obawiają się, że mogą mu zrobić krzywdę, jeżeli będą go nosić w niewłaściwy sposób. Szukają zatem porad, jak nosić niemowlę, jak je kąpać, jak przewijać, aby robić to dobrze w trosce o jego zdrowie i prawidłowy rozwój.

Tymczasem patrząc na ten filmik, możemy się zastanawiać, co właściwie kobieta robi temu maluszkowi.

Profil o nazwie @eliesenchantedcradleofcl obserwuje już 1,7 miliona osób. Kobieta ma na swoim koncie ponad 18 milionów polubień, a nagranie, o którym mowa, obejrzało ponad 20 milionów internautów.

Zobacz także: Kiedy niemowlę unosi samo główkę i jak mu pomóc w tym treningu?

Kąpiel niemowlęcia - o czym warto pamiętać? M jak mama

Ten widok przeraża

Oglądając nagranie, od razu pojawia się myśl, że za chwilę kobieta złamie dziecku kark. Trzyma je bowiem jedną ręką, a główka niemowlaka kiwa się do przodu i do tyłu pod bardzo niebezpiecznym kątem.

Kiedy jednak kobieta odkłada maluszka do łóżeczka, wówczas pojawia się największy szok.

Ściska jego policzki, wkłada palce do jego buzi i… wyciąga język. Po czym z powrotem go wkłada, a dziecko w żaden sposób nie reaguje.

Internauci w szoku

Internauci, którzy skomentowali nagranie, byli w prawdziwym szoku. Pierwsze odczucie to niedowierzanie i niepokój o zdrowie maluszka.

Ja się przestraszyłam, jak mu język wyciągnęła.

Przestraszyłam się, że to prawdziwe dziecko.

Przez chwilę myślałam, że to prawda.

Moje serce podskoczyło, myśląc, że to było prawdziwe. Dzięki Bogu, że nie było.

Lalki przypominające dzieci

Każdy szybciej lub później orientuje się, że dziecko nie jest prawdziwe. Profil należy bowiem do kobiety, która zawodowo zajmuje się tworzeniem lalek noworodków i niemowląt. Wyglądają zupełnie jak te prawdziwe. Dbałość o szczegóły jest w tym przypadku zaskakująca.

Wystarczy spojrzeć, z jaką starannością zostały odtworzone brwi, wałeczki i przebarwienia na skórze, aby dać się oszukać. Każdy włosek jest umieszczony na głowie pojedynczo, aby fryzura wyglądała jak najbardziej realistycznie.

Warto podkreślić, że lalki Reborn mogą być wyposażone w mechanizmy umożliwiające płacz, ślinienie, otwieranie oczu, ale również imitujące oddech i bicie serca.

Lalka, którą możemy zobaczyć na nagraniu, kosztowała 4000 tys. dolarów. Model ten nie jest już dostępny. Wszystkie zostały zarezerwowane.

Czytaj także: Opiekują się lalkami, które do złudzenia przypominają noworodki. Hobby i terapia w jednym

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza