Te produkty z Pepco lepiej oddaj do sklepu. Mogą być niebezpieczne dla dzieci

2024-04-19 10:25

Ulubiona sieciówka mam znów poinformowała o wycofaniu z obrotu niebezpiecznych produktów. Tym razem z obrotu wypadły dwa. Pierwszy z nich stwarza ryzyko zadławienia, drugi z kolei nie spełnia wymogów w zakresie chemikaliów. Jeśli je kupiłaś, oddaj je z powrotem do sklepu. „Paragon nie jest wymagany” – informuje sieć.

Te produkty z Pepco lepiej oddaj do sklepu. Mogą być niebezpieczne dla dzieci
Autor: materiały prasowe Te produkty z Pepco lepiej oddaj do sklepu. Mogą być niebezpieczne dla dzieci

Sieć Pepco za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowało o wycofaniu dwóch produktów. Jeden z nich to portfel damski, a drugi - body dziecięce. Sprawdź koniecznie, czy któreś z tych rzeczy masz w domu. Jeśli tak, zwróć je do sklepu.

Co zrobić gdy ktoś się zadławi? Tak możesz uratować komuś życie!

Portfel damski z przekroczoną zawartością ftalanów

Wycofany portfel oznaczony jest sygnaturą PLU 599589. Dlaczego został odsunięty od sprzedaży?

„W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkty nie spełniają wymogów Rozporządzenia (WE) 1907/2006 z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) z uwagi na przekroczoną zawartość ftalanów” – czytamy w uzasadnieniu.

Pepco wycofuje portfel
Autor: materiały prasowe Pepco wycofuje portfel

W trosce o bezpieczeństwo swoich klientów sieć podjęła więc decyzję o decyzję o wycofaniu produktu ze sprzedaży.

Niebezpieczne body dziewczęce w dwupaku

Podobna decyzja zapadła też w przypadku body niemowlęcego dziewczęcego sprzedawanego w dwupaku. Chodzi dokładnie o produkt oznaczony numerem PLU 597227. W jego przypadku powodem wycofania z obrotu jest niespełnianie norm w zakresie bezpieczeństwa.

„Stwierdzono, że produkt (...) jest niezgodny z wymaganiami europejskiej normy EN 17394-3:2021. Stwarza ryzyko udławienia ze względu na możliwość oderwania się małych części” – czytamy w komunikacie sklepu.

Body wycofane z Pepco
Autor: materiały prasowe Body wycofane z Pepco

Sieć apeluje do wszystkich swoich klientów o zwrot wymienionych produktów. Można go dokonać w dowolnym sklepie Pepco bez paragonu.