Takiego pomocnika chciałaby każda mama. Pies pomaga rodzicom bliźniaczek jak człowiek

2022-12-28 15:48

Lucy to wyjątkowy pies, o którym za pośrednictwem TikToka usłyszał już niemal cały świat. Jest wspaniałym pomocnikiem swoich właścicieli przy nowo narodzonych bliźniaczkach. Jej umiejętności jednocześnie zdumiewają i rozczulają do granic możliwości. Musicie zobaczyć ją w akcji.

Ten pies pomaga rodzicom bliźniaczek jak człowiek. Podawanie pieluch to tylko namiastka tego, co potrafi
Autor: TikTok/@uhohtwins Ten pies pomaga rodzicom bliźniaczek jak człowiek. Podawanie pieluch to tylko namiastka tego, co potrafi

Kiedy Josh i Kelly Rheaume przywieźli do domu swoje nowo narodzone bliźniaczki - Lily i Lennon, nie byli pewni, jak na ich obecność w domu zareaguje ich prawie siedmioletni pies, Lucy. Do tej pory to właśnie Lucy traktowali jak swoją córkę i obawiali się, że poczuje się odtrącona.

W rozmowie z today.com Josh przyznał, że przez 5-6 dni była trochę nieufna i zdezorientowana, ale szybko odnalazła się w nowej sytuacji i wprost zakochała się w maluszkach. Aby pies nie poczuł się porzucony, małżeństwo postanowiło angażować go w prace domowe związane z dziećmi.

Dość szybko zrozumieliśmy, że musimy włączać ją do codziennej opieki nad dziewczynkami, tak dużo, jak się tylko da – powiedział Josh.

Dzięki wszystkim sztuczkom, których przez lata mężczyzna uczył swojego psa, okazało się, że nie jest to takie trudne. Lucy wymagała tylko niewielkiego doszkolenia.

Przeczytaj: 8 historii zwykłych psów, które uratowały dzieciom życie - to najlepsi opiekunowie

Poruszająca historia pieska Jasia, który nie ma oczu

Pies, który pomaga rodzicom bliźniaczek niczym człowiek

Zamiast popisowej dotąd imprezowej sztuczki z wyjmowaniem puszek piwa z lodówki, nauczyli ją, jak wyjmować z niej butelkę z mlekiem. Lucy nauczyła się także rozpoznawać i przynosić wszystkie przedmioty potrzebne do opieki nad dziewczynkami. Potrafi rozróżnić wszystkie elementy niemowlęcej garderoby, wie jak wygląda termometr elektroniczny, kocyk, pieluszki, kosmetyki dziecięce oraz poszczególne zabawki. Jest mistrzem w zbieraniu brudnych ubranek do prania i porozrzucanych po domu zabawek. Potrafi domknąć niezamkniętą lodówkę i przyciągnąć wózek z z akcesoriami dla dzieci. Jest niesamowita.

Lucy doskonale rozpoznaje przedmioty i kojarzy słowa. To umiejętność, z jaką się urodziła – podkreśla Josh.

Przyznał, że nie jest do końca pewien, jak ona to robi, ale była „stosunkowo łatwa” do wyszkolenia.

Przeczytaj: Psy uratowały dziecku życie. Szczeniaczki ogrzały ciałem porzuconego noworodka

Lucy to prawdziwa gwiazda TikToka

Josh postanowił podzielić się umiejętnościami swojego psa na TikToku. Jego filmiki momentalnie stały się wiralami. O Lucy zaczęły rozpisywać się portale i gazety na całym świecie. Z miejsca stała się także lokalną gwiazdą w swoim małym miasteczku Capreal w Ontario w Kanadzie.

Odwiedzają ją sąsiedzi i przynoszą zabawki i smakołyki. Gdy wychodzą na spacer, zawsze znajdzie się grupa osób, która chce ją przytulić lub pogłaskać. Zostawiają też dla niej prezenty na podjeździe.

Jej umiejętności możecie podziwiać na profilu założonym przez Josha @uhohtwins. Oto ich próbki: