Ten tata pokazuje, jak należy wspierać żonę. Tylko brać z niego przykład!

2024-02-27 15:44

Obowiązki zawodowe, przygotowanie materiałów na zajęcia kulinarne w przedszkolu, zapisy do pediatry, które odbywają się tylko w jeden, konkretny dzień - mamy mają na głowie naprawdę wiele spraw. Wiele z nich umyka ich partnerom, traktują je jako drobnostki, które nie wymagają wiele wysiłku. Ten tata pokazuje, że czas zmienić myślenie.

Ten tata pokazuje, jak należy wspierać żonę. Tylko brać z niego przykład!
Autor: Getty Images Ten tata pokazuje, jak należy wspierać żonę. Tylko brać z niego przykład!

Wiele kobiet pracuje na dwa etaty - ten zawodowy, za który dostają wynagrodzenie i drugi, związany z codziennymi zadaniami. Ten jest nie tylko bezpłatny, ale i niewidzialny. Często nawet najbliżsi nie dostrzegają, jak wiele każdego dnia robimy, ile mamy obowiązków. Dodatkowo wciąż są tacy, którzy myślą, że to "nic takiego", "od lat tak było". A matki są coraz bardziej przeciążone.

Spis treści

  1. Jak dużo masz na głowie?
  2. Wspierający tata
  3. Zwykła notatka? Niezupełnie
M jak mama - Jak rozpoznać depresję poporodową?

Jak dużo masz na głowie?

Kobiety muszą myśleć o wszystkim - od zakupów spożywczych, przez imprezy w przedszkolu, po wymianę garderoby na nowy sezon. Każdego dnia dbają, aby machina zwana życiem rodzinnym sprawnie funkcjonowała. A wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy, jak dużo mają na głowie i ile je to kosztuje.

Przeczytaj także: Twój facet miga się od prac domowych? Mężczyźni radzą, co zrobić, żeby skutecznie go zaangażować

Wspierający tata

Zachary Watson, prowadzący instagramowy profil @realzachthinkshare, stara się uświadamiać ojców, jak wiele rzeczy spoczywa na barkach ich partnerek, ile zadań dzień w dzień wykonują. Przypomina, jak bardzo każdego dnia kobiety są obciążone psychiczne.

Gdy tata czegoś nie zrobi, nie będzie o czymś pamiętał, raczej pewne jest, że błyskawicznie zostanie mu to wybaczone, w dodatku uzyska wszelką niezbędna pomoc. A gdy to matce coś umknie, najpewniej zostanie jej to wytknięte, zostanie uznana za osobę, która nie umie dobrze się zorganizować. Ba! Zostanie jeszcze oskarżona za to, czego nie zrobił ojciec, w końcu to ona powinna dopilnować, aby powierzone mu zadanie zostało wykonane.

Influencer pokazuje, jak wiele oczekuje się od matek na każdym kroku i z jakimi osądami muszą się mierzyć. Ojcowie się z tym nie spotykają, dlatego ważne jest, aby ktoś pokazał im, jak wygląda codzienność ich partnerek.

Przeczytaj także: "Co z ciebie za matka?!". Hejt wśród matek to koszmar. Psycholog mówi, co za nim stoi

Zwykła notatka? Niezupełnie

Tematem jednej z opublikowanych przez mężczyznę rolek, była karteczka, którą zostawiła mu jego żona. Przypominała, aby spakował do przedszkolnej torby zapasowe spodnie. I owszem, tata dostrzegł zapakowane w woreczek na brudną pieluchę zabrudzone spodnie, jednak gdyby nie notatka jego partnerki, mógłby w porę nie zorientować się, że potrzebne są kolejne na przebranie.

Mężczyzna wskazał, że to, co może wydawać się zwyczajnym przypomnieniem, które nie kosztuje wiele wysiłku, tak naprawdę wiąże się z koniecznością zwracania uwagi na wszystko i pamiętaniem o wszystkim, z którą wciąż muszą mierzyć się matki.

- Ważne jest zrozumienie obciążenia psychicznego i zmęczenia podejmowaniem decyzji - podkreślił.

Komentujący chwalą postawę ojca, wskazują, że najwyższy czas uświadomić sobie, o ilu "drobnostkach" muszą stale pamiętać matki. - Tych małych rzeczy są setki - przypominają.

A co by było, gdyby w torbie nie było zapasowych spodni? To matka byłaby poddana ocenie. Czas zmienić to myślenie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza