To, co zrobił ten strażak, zachwyciło internautów. "Ile frajdy dał maluchowi!"

2024-01-23 15:17

Wielu małych chłopców marzy, żeby w przyszłości zostać strażakami. To bohaterowie na każdym kroku - a nagranie, które trafiło niedawno do sieci, jest na to najlepszym dowodem. Strażak zrobił coś, co ten chłopiec zapamięta do końca życia.

Wóz strażacki i chłopiec
Autor: Getti Images/Screen/Facebook/@Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl To, co zrobił ten strażak, zachwyciło internautów. "Ile frajdy dał maluchowi"

Kim chciałbyś zostać, jak dorośniesz?” - to pytanie, które prędzej czy później pada z ust rodziców, bliskich lub nauczycieli. Mali chłopcy często bez zastanowienia odpowiadają krótko:

— Strażakiem!

Wystarczy też spojrzeć na dzieci, które z ogromną radością reagują na każdy wóz strażacki, mknący na sygnale. Dla nich strażacy są bohaterami w wielkich samochodach. Robiący coś najważniejszego – ratują życie, pomagają, a niekiedy w oczach dziecka nawet zbawiają świat.

Nagranie udostępnione na Facebooku na profilu Polski Serwis Pożarniczy-Remiza.pl pokazuje, że zawód strażaka coś o wiele więcej. Oni z zasady mają ogromne serce.

Ten chłopiec zapamięta to spotkanie do końca życia.

Zobacz także: Zamiast "przesłuchiwać" dziecko, postaraj się je poznać. 20 pytań lepszych niż "co było na obiad?”

Strażak z Pabianic pognał do pożaru kosiarką. „Najważniejsze jest zdrowie i życie ludzi”

Strażak – bohater małego chłopca

Strażak to zawód, który małym chłopcom kojarzy się z rolą prawdziwego bohatera. Jest osiągalny, na miejscu, zawsze gotowy, aby pomóc.

Choć większości dzieci strażak kojarzy się z osobą, która gasi pożary, to warto przypomnieć, że to nie jedyne ich zadanie. Poza walką z pożarem i innymi klęskami żywiołowymi, rolą strażaka jest każdorazowa pomoc.

Strażak udziela niezbędnej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych, pomaga w czasie powodzi, zajmuje się powalonymi drzewami, wyciąga ludzi z zawalonych budynków i nigdy nie przejedzie obok potrzebujących.

Bycie strażakiem to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Jak widać na poniższym nagraniu, strażak nie ominie nawet swoje małego fana.

„Zaraz się rozpłaczę”

Na udostępnionym filmie widzimy, jak mały chłopiec macha ze wzniesienia do nadjeżdżającego wozu strażackiego. Dla niego ogromną frajdą było zobaczyć prawdziwy wóz strażacki, ale tego co wydarzyło się później, nie spodziewała się nawet mama chłopca.

Wóz strażacki nagle się zatrzymuje i włącza połyskujące czerwone światła. Nagle od strony pojazdu nadbiega strażak, niosący w ręku kask. Wita się z chłopcem, który do niego macha i zakłada mu na głowę kask.

– Zaraz się rozpłaczę – mówi wzruszona mama na nagraniu

Strażak przybija z chłopcem żółwika i po życzeniu mu miłego dnia, wraca do swoich obowiązków.

Internauci nie kryli zachwytu

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy internautów zachwyconych zachowaniem strażaka.

„Super gest. Maluch przeszczęśliwy” – napisał internauta.

„Aż się wzruszyłam” – dodała internautka.

„No i będzie kolejny strażak” – przyznała z zachwytem kolejna.

„Jak najwięcej takich miłośników!!!! Jak najbardziej naj!!!! Piękne zdarzenie” – podziwiała inna.

„Ile frajdy dał maluchowi” – podkreśliła kolejna.

Każdy powinien zobaczyć to nagranie. Tak niewiele trzeba, aby chłopiec zapamiętał ten dzień do końca życia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza