W popularnym napoju dla dzieci znaleziono ciała obce. Nie podawaj go swojemu maluchowi

2023-01-04 11:20

Znana marka dla niemowląt i małych dzieci wycofuje swój napój ze sklepów. Wszystko po tym, jak jeden z konsumentów znalazł w nim fragmenty ciała obcego. Każdy kto ma ten napój w swoim domu, powinien bezzwłocznie zaniechać podawania go dziecku. "Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym" - napisał w swoim komunikacie GIS.

Herbatka dla niemowląt
Autor: Getty Images Znana marka dla niemowląt i małych dzieci wycofuje swój napój.

Wydawać by się mogło, że produkty spożywcze przeznaczone dla dzieci przechodzą całą listę wyśrubowanych kontroli, zanim zostaną wypuszczone na rynek. Mimo to zdarzają się niekiedy pewne nieprawidłowości np. podczas produkcji, które przeoczono. Taka sytuacja dotyczyła owocowej herbatki dla dzieci marki Humana przeznaczonej dla maluchów od 8. miesiąca życia

Dowiedz się: O co chodzi z tym koprem? Czy herbatka z kopru pomaga, czy szkodzi?

Jakie akcesoria do picia dla niemowląt są rekomendowane?

Dowiedz się: Dopajanie niemowlaka podczas upałów i nie tylko: 8 zasad dopajania niemowląt

Co jest nie tak z herbatką dla niemowląt Humany?

Jak czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

"W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność ciał obcych w produkcie. Produkt jest przeznaczony do spożycia przez niemowlęta i dzieci powyżej 8. miesiąca życia. Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym."

Firma Humana rozpoczęła natychmiastowe działania. Z sieci handlowych usunięto wadliwą partię produktu, a fabryki są pod zwiększonym nadzorem czeskich służb sanitarnych.

Czy masz w domu herbatkę z wadliwej partii?

Ostrzeżenie GiS dotyczy numeru partii: 73033 C56 herbatki owocowej z ekstraktem z owoców po 8. miesiącu, 200 g. marki Humana. 

Data minimalnej przydatkości tej partii to: 29.11.2023 

Herbatkę dla firmy Humana Poland Sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa produkuje firma ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej.

Sprawdź: Rumianek dla dziecka: na co tak naprawdę działa i kiedy stosować rumianek u niemowlaka?