Znane mamy na Dzień Mamy. "Pamiętajcie, możecie prosić o pomoc i wsparcie!"

2024-05-27 11:12

Za nami Dzień Mamy. W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy, które pokazują różne spojrzenia na macierzyństwo. Życzenia dla matek płynęły z wielu stron, dzięki nim przypomniałyśmy sobie, jak wspaniałe jesteśmy. Słyszymy to od dzieci, podkreślają to i obce (ale doskonale nam znane) kobiety.

Znane mamy na Dzień Mamy. Pamiętajcie, możecie prosić o pomoc i wsparcie!
Autor: Instagram @k.bujakiewicz Znane mamy na Dzień Mamy. "Pamiętajcie, możecie prosić o pomoc i wsparcie!"

Mówi się, że urodziny dziecka to również święto jego mamy - w końcu to tego dnia zostałyśmy mamami. W wielu domach Dzień Mamy był... Dniem Dziecka. Świętowaliśmy całymi rodzinami, a dla maluchów był to wyjątkowy dzień. Dzieci od dawna planowały niespodzianki, przygotowywały prezenty i występy w przedszkolu, wstawały podekscytowane, aby przygotować mamie śniadanie do łóżka… A my, mamy?

- Dzień Mamy. Jak spędzacie ten dzień? Świętujecie z dziećmi czy odpoczywacie? - zapytała Ola Żebrowska.

Nie zawsze da się wcisnąć przycisk "stop", wziąć wolne, zapomnieć o obiedzie czy sprzątaniu. Może nie zawsze Dzień Mamy to czas relaksu, ale dobrze czasem popatrzeć z boku na tę wyjątkową rolę, którą pełnimy.

Z okazji Dnia Mamy, napisałyśmy kilka słów od nas - jak mama do mamy. Do kobiet zwróciły się także znane mamy. Co napisały? Wybrałam kilka wypowiedzi.

„Tylko 5 minut dziennie”. Przez miesiąc szczotkowałyśmy ciało. Było warto? Królowe Matki

Katarzyna Bujakiewicz apeluje do matek: "Możecie prosić o pomoc i o wsparcie!"

Katarzyna Bujakiewicz jest mamą nastolatki. Na Instagramie życzyła mamom cierpliwości. Zwróciła także uwagę na to, że dziś często musimy radzić sobie same, nie mamy wsparcia w bliskich.

- Mam takie poczucie, że w dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo samotne w macierzyństwie. Kiedyś żyliśmy w wielopokoleniowych domach,miałyśmy wsparcie Babć, Ciotek, Sióstr, Przyjaciółek, a teraz wyjeżdżając z rodzinnego miasta zostajemy same... Ja miałam szczęście, nie wyjechałam po urodzeniu mojej Córeczki i mogłam liczyć na całą rodzinę i jestem za to wdzięczna - czytamy we wpisie.

Swój post aktorka zakończyła ważnym apelem.

- Pamiętajcie... możecie prosić o pomoc i o wsparcie! Nie musicie same.

W podobnym tonie wypowiadała się psycholożka, z którą rozmawiałam m.in. o znaczeniu pomocy, którą otrzymujemy od bliskich. Przeczytaj: Te matki rzadziej chorują na depresję, lepiej sobie radzą. Sekret? Mieszkają z rodzicami

Maja Bohosiewicz o macierzyństwie: "Jakby część Ciebie żyje obok i chce żyć po swojemu"

Maja Bohosiewicz to mama syna i córki. W swoim wpisie z okazji Dnia Mamy zwraca się do swoich dzieci. A nam przypomina, że gdy stajemy się mamami, inaczej patrzymy na świat. Doceniamy drobne rzeczy, uruchamiamy wyobraźnię. Rozwijamy się, stale uczymy się czegoś nowego.

- MAMA. Nie mam słów którymi mogłabym opisać szczęście i sens, które nadają mojemu życiu te dwie istoty. Kocham Was najmocniej na świecie i staram się, podejmując każdą decyzję, myśleć o tym, czy to przyniesie wam korzyść – czytamy we wpisie aktorki.

- Z wami każda muszelka na plaży jest najciekawszym obiektem na ziemi, z wami wiem, że patyk to tak naprawdę miecz wojownika, z wami poranki to najlepsze momenty do rozmów, z wami wiem, że można źle posłodzić herbatę i wiem, że cierpliwości można się nauczyć i wyszkolić. Jesteście esencją mojego życiowego rosołu i bez Was wszystko byłoby… jakieś takie bez smaku, koloru, radości - podkreśla.

- Wnosicie radość i miłość, której nie da się opisać i dziwne to uczucie, że jakby część Ciebie żyje obok i chce żyć po swojemu. Moje cudowne dzieci - bardzo jestem dumna z tego jakimi pięknymi i dobrymi ludźmi się stajecie - podsumowała.

Przeczytaj także: Nadal jesteś dobrą mamą, nawet jeśli zdarza się to. 7 rzeczy wpisanych w prawdziwe macierzyństwo

Katarzyna Zielińska przypomina mamom: "Jesteście najwspanialsze i najdzielniejsze pod słońcem"

Katarzyna Zielińska to mama dwóch synów. Z okazji Dnia Mamy, przypomniała mamom, że każda z nas jest najlepsza. To ważne, bo czasem o tym zapominamy, wydaje nam się, że jesteśmy niewystarczające, mamy wrażenie, że zawodzimy, nie dajemy rady, rozczarowujemy naszych bliskich.

- Jestem najszczęśliwszą, najwspanialszą, najdzielniejszą Mamą. Słońce dziś świeci dla mnie, popijam inkę z moimi synkami i jest mi tak dobrze. I chcę Wam powiedzieć kochane Mamy, że jesteście najwspanialsze i najdzielniejsze pod słońcem i na całej planecie. Każda z nas! Jesteśmy SUPER DUPER! Bez względu na to, czy się śmiejemy, czy płaczemy, czy mamy wspaniały dzień czy też chwile, kiedy chciałybyśmy być niewidzialne - wskazuje aktorka.

Przeczytaj także: Uważasz się za nie dość dobrą matkę? "Olśniło mnie nagle, nad pudełkiem malin"

Joanna Opozda przypomina o ciążowych dolegliwościach. "Stan nazywany często »błogosławionym« wcale nie musi taki być"

Joanna Opozda to mama dwuletniego Vincenta. W poście z okazji Dnia Mamy wróciła do czasów ciąży. Nie był to dla niej czas sielanki, zmagała się w wieloma dolegliwościami. Przypomnijmy, że niepowściągliwe wymioty ciężarnych to groźne schorzenie, towarzyszyło również m.in. księżnej Kate.

- Moja ciąża była bardzo trudna... Całe 9 miesięcy chorowałam m.in. na niepowściągliwe nudności ciężarnych... To był jeden z nielicznych dni gdzie czułam się w miarę znośnie i mogłam wykonać szybką, pamiątkową sesję zdjęciową – wspomina w swoim wpisie aktorka.

- Żałuję że nie mam więcej zdjęć z tego okresu, ale wiem że stan nazywany często "błogosławionym" wcale nie musi taki być - napisała na Instagramie. - Dlatego w dzisiejszym dniu przytulam wszystkie mamy oraz kobiety, które swoje dzieciaczki noszą jeszcze pod serduszkiem - dodała.

Przeczytaj także: Jak pokonać lęki na początku macierzyństwa? Oto rady mam, którym się to udało

Agnieszka Wesołowska o tym, jak traktowane są kobiety w ciąży. "Jestem załamana"

Agnieszka Wesołowska niedługo po raz kolejny zostanie mamą. Do kilkuletniej Róży dołączy rodzeństwo. Z okazji Dnia Mamy żona Kuby Wesołowskiego zwróciła uwagę na to, że od jej ostatniej ciąży znacząco zmieniło się podejście ludzi do spodziewających się dziecka kobiet.

- Jestem załamana tym, jak się zachowują ludzie, ponieważ gdzieś się zgubiła ta kultura takiej wrażliwości, pomocy kobietom ciężarnym - zauważa. - Dosłownie na palcach jednej ręki mogę zliczyć sytuacje, w których ktoś mi ustąpił miejsca, czy pomógł w jakiejś sytuacji, czy pomógł coś dźwignąć, czy ustąpił miejsca w kolejce czy siedzenia - wskazuje Agnieszka Wesołowska.

- Z okazji Dnia Matki mam tak prośbę i gorące życzenie, aby zarówno młodzi, jak i starsi ludzie trochę się wykazali większą empatią dla kobiet w ciąży, bo my nosimy w sobie życie i od tego jak je wynosimy, zależy czy będzie ono całe i zdrowe - apeluje.

- Wszystkim Mamuśkom życzę zasłużonego zrozumienia. Jesteście wielkie! - podsumowała znana mama.

A ja się dołączam do jej życzeń.

Przeczytaj także: Najpiękniejsze cytaty i wiersze o mamie oraz miłości do dziecka. Znałaś je?

Nadopiekuńcza czy wyluzowana? Jakim rodzicem będziesz?

Pytanie 1 z 10
Musisz przygotować plan porodu. Co jest dla ciebie najważniejsze?
Nasi Partnerzy polecają