Zrobiła tatuaż, żeby tata nigdy o niej nie zapomniał. Nagranie poruszyło miliony

2023-08-10 11:00

Isabel zrobiła na swoim ramieniu wyjątkowy tatuaż, aby jej tata nigdy o niej nie zapomniał. Na wzruszającym nagraniu pokazuje go swojemu tacie. Uśmiech ojca zamienia się w łzy, gdy mężczyzna poznaje znaczenie symboli.

Tata z córką
Autor: Screen/TikTok/@isabel.no.uh Zrobiła tatuaż, żeby tata nigdy o niej nie zapomniał. Nagranie poruszyło miliony

Więź z dzieckiem budujemy przez lata, opiekujemy się nim i pielęgnujemy wspomnienia. Jedna choroba może jednak sprawić, że o wszystkim zapomnimy.

Kiedy u taty Isabel zdiagnozowano chorobę Alzheimera, kobieta postanowiła zrobić coś, co zawsze przypomni mu o łączącej ich więzi. Wykonała wyjątkowy tatuaż, którego symbolika poruszyła miliony.

Zobacz także: 6-letnia Milenka cierpi na "dziecięcego Alzheimera". Na to samo zmarł jej braciszek

Poradnik Zdrowie: Choroba Alzheimera - skąd się bierze?

Choroba Alzheimera

Według statystyk choroba Alzheimera stanowi 60-65% przypadków otępienia. W przebiegu choroby Alzheimera dochodzi do zniszczenia komórek mózgu. W początkowym rozwoju osoba cierpi na utratę pamięci krótkotrwałej, ma trudności ze znalezieniem właściwych słów. Wraz z rozwojem choroby stopniowo pogarsza się również pamięć długotrwała.

Chorzy na Alzheimera często powtarzają te same pytania w krótkim czasie, zapominają o rzeczach, które mieli zrobić i mają problemy z przypomnieniem sobie ostatnich wydarzeń. Pojawiają się trudności z wykonywaniem dobrze znanych czynności, dezorientacja w czasie i miejscu, które wcześniej dobrze znali.

Wraz z rozwojem choroby widoczne są zmiany nastroju i zachowania, a także wycofanie z życia społecznego.

Choroba po części dotyka wszystkich członków rodziny. Są oni bowiem świadkami, jak ich bliscy tracą fragmenty swojej osobowości.

Nie chce, żeby tata o niej zapomniał

Isabel zaprojektowała i zrobiła sobie wyjątkowy tatuaż, aby jej tata zawsze o niej pamiętał. Na swoim profilu na TikToku @isabel.no.uh udostępniła nagranie, na którym uwieczniła, jak pokazuje go swojemu tacie.

- Zrobiłam sobie tatuaż i to właściwie dla ciebie. Zaprojektowałam go kilka miesięcy temu, kiedy byłam w szkole i bardzo chciałam go zrobić. Mam nadzieję, że mama będzie mogła zrobić sobie podobną wersję – mówi na wstępie z szerokim uśmiechem, stojąc przed swoim tatą.

Po chwili podnosi rękę i wyjaśnia symbolikę tatuażu.

- To twój rok urodzenia, 52. To dwie fale. Jedna to ja, a druga to ty. Wiesz dlaczego? – pyta, a gdy jej tata wzruszony odpowiada, że lubi fale, kontynuuje. - To dlatego, że poszliśmy na żagle i nauczyłeś mnie żeglować. To moje ulubione wspomnienie z tobą.

Dziewczyna wyjaśnia, że zrobiła tatuaż na ramieniu, aby nigdy nie wyblakł i żeby tata nigdy jej nie zapomniał.

- Każdego dnia, gdy mnie zobaczysz, zawsze będzie ci o nas przypominać. I o wspomnieniach, które pomogłeś mi stworzyć – mówi Isabel.

Śmiech jej ojca zamienia się w łzy, gdy podchodzi i przytula swoją córeczkę, mówiąc, że bardzo ją kocha.

Nagranie wzruszyło miliony

Film obejrzało już ponad 18 milionów osób. Pod postem pojawiło się wiele wspierających komentarzy. Internauci nie kryli także wzruszenia.

„To jest tak niesamowicie słodkie i widać, że to tak wiele dla niego znaczy” – napisała internautka.

„Tak bardzo cię kocha, to jest takie urocze. Popłakałam się” – napisała inna.

„Płaczę. Twój ból jest namacalny. On zawsze będzie z tobą, słodka dziewczynko” – wyznała kolejna.

Czytaj także: Córeczka tatusia, czyli o więzi między ojcem a córką

„Tatoza” – kiedy dziecko woli tatę… Czym jest "tatoza" i jak sobie z nią radzić?

7 rzeczy, które córki chcą usłyszeć od swoich ojców