Białystok: mama zapomniała zabrać dziecko z autobusu. Zorientowała się za późno

2023-01-16 10:15

Do niefortunnego zdarzenia doszło kilka dni temu w Białymstoku. Pewna mama przez przypadek zostawiła w autobusie swoją 7-letnią córkę. Odkryła to jednak dopiero na przystanku. Wtedy było już za późno, by z powrotem wejść do pojazdu. Ten zdążył już odjechać.

Białystok. Zapomniała zabrać dziecka z autobusu. Zorientowała się dopiero, gdy już odjechał
Autor: Getty images Białystok. Zapomniała zabrać dziecka z autobusu. Zorientowała się dopiero, gdy już odjechał

Kobieta podróżowała autobusem komunikacji miejskiej ze swoją 7-letnią córką. Gdy pojazd zatrzymał się na jej docelowym przystanku, wysiadła. Była pewna, że wraz z nią autobus opuściła także 7-latka. Tak się jednak nie stało. Gdy mama zorientowała się, że zgubiła dziecko, natychmiast zaalarmowała dyżurnego policji.

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Dziecko nie wysiadło z mamą z autobusu

– Z relacji matki wynikało, że kobieta wysiadła z autobusu na osiedlu Piasta pozostawiając w nim dziewczynkę. Zanim się zorientowała, że córka z nią nie wysiadła, autobus odjechał – przekazała podlaska policja.

Przerażona mama przekazała rysopis 7-latki, a policjanci zaczęli jej szukać. Funkcjonariusze sprawdzili trasę przejazdu wskazanej linii. Gdy dziewczynki nigdzie nie znaleźli, zdecydowali się pojechać na przystanek końcowy, który znajdował się na osiedlu Dziesięciny.

Dojeżdżając na miejsce dyżurny białostockiej komendy poinformował policjantów, że właśnie w tym miejscu kierowca komunikacji miejskiej zauważył śpiącą w autobusie dziewczynkę. Okazało się, że chodziło o tę samą zagubioną 7-latkę.

Pośpiech, rutyna potrafią uśpić w rodzicu czujność. Tak najprawdopodobniej stało się i w tym przypadku. Mama nie zauważyła, że jej córka przysnęła w trakcie drogi i wysiadła, myśląc, że dziecko podąża za nią.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a sama dziewczynka już po krótkiej chwili trafiła cała pod opiekę taty. Większość tej stresującej sytuacji przespała.

Przeczytaj także: Obca kobieta zabrała jej dziecko w sklepie. Internauci okazali się wyrozumiali dla "porywaczki"

Źródło: Policja Podlaska