Bliźniaczki z dwóch macic urodzone przez jedną matkę

2021-12-30 12:31

Megan Phipps 24-latka z z amerykańskiego stanu Nebraska urodzona z dwoma macicami zaszła w ciążę w obu i urodziła wcześniaki w 22. tygodniu ciąży. Niestety finał tej historii jest jednocześnie tragiczny i szczęśliwy, gdyż jednej z dziewczynek nie udało się uratować. Utrzymanie przy życiu drugiej było zaś prawdziwym cudem!

Bliźniaczki z dwóch macic urodzone przez jedną matkę
Autor: Getty images Dzieci przyszły na świat w czerwcu tego roku

Megan Phipps, młoda mama ze Stanów Zjednoczonych wiedziała, że urodziła się z dwoma macicami, ale myślała, że jedna z nich jest niesprawna. Urodziła bowiem wcześniej dwójkę dzieci, z których każde rozwijało się w macicy umiejscowionej po prawej stronie brzucha. Jakie było jej zdziwienie, gdy od swojego lekarza usłyszała diagnozę - "Ma pani dwie macice, a w każdej z nich rozwija się jedno dziecko".

Polecamy: Najpiękniejsze fotografie porodowe 2021 - wzruszające i prawdziwe

Fazy porodu: drugi okres porodu

Ciąża dużymi problemami

Badanie USG wykazało, że kobieta spodziewa się bliźniaczek. Niestety ciąża nie rozwijała się prawidłowo. W 22 tygodniu ciąży Megan z silnymi bólami podbrzusza trafiła do szpitala. Tam okazało się, że zaczął się przedwczesny poród.

Zobacz: Jak będzie wyglądać twoje dziecko? Zobacz, czy ufać USG 3D [ZDJĘCIA]

Tragiczne wieści

Lekarze nie mieli dobrych wieści – określili szanse na przeżycie dziewczynek tylko na 1 proc. Co ciekawe dzieci urodziły się w odstępie jednego dnia od siebie. Z masą urodzeniową poniżej funta (453 gramów) trafiły na oddział intensywnej terapii. Niestety po 12 dniach walki o życie jedna dziewczynka o imieniu Riley zmarła.

Szczęśliwy finał

Jednocześnie druga z bliźniaczek – Reece cały czas dzielnie walczyła o życie. Potrzebowała wielu zabiegów medycznych, w tym kilkunastu transfuzji krwi i wsparcia respiratora przez 45 dni, ale przetrwała. Poród miał miejsce w czerwcu tego roku. Dziewczynka zaś opuściła szpital 2 listopada. Jest najmniejszym ocalonym dzieckiem, jakie kiedykolwiek urodziło się w tym szpitalu.

Przeczytaj także: Do zapłodnienia doszło drogą naturalną. Jakim cudem mężczyzna urodził dziecko?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza