Co z egzaminami ósmoklasistów? Minister edukacji przesuwa je na koniec czerwca

2020-04-22 15:44

Egzaminy ósmoklasistów odbędą się prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca, podobnie jak matury. Minister obiecał, że za kilka dni poda ich terminy oraz decyzję o przedłożeniu lub zakończeniu okresu zamknięcia szkół i przedszkoli.

Co z egzaminami ósmoklasistów?
Autor: Getty images

Gościem Sygnałów Dnia był niedawno minister edukacji Dariusz Piontkowski. W wywiadzie polityk był pytany o termin powrotu dzieci do szkół. Jak zapowiedział Piontkowski daty mają być podane na dniach. Będziemy was o tym informować.

Według jego słów, otwarcie placówek edukacyjnych będzie dotyczyło najmłodszych dzieci, wymagających opieki dorosłych, którzy w najbliższym czasie będą wracali do pracy. W przypadku pozostałych, starszych dzieci przewidywane jest raczej przedłużenie okresu zdalnego nauczania.

Kiedy egzaminy ósmoklasistów?

Minister nie potwierdził pogłosek o przedłużeniu roku szkolnego, odniósł się jednak do planowanych egzaminów ósmoklasistów oraz do organizacji matur.

Piontkowski stwierdził, że egzaminy dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej przeniesione będą prawdopodobnie na przełom czerwca i lipca. - Nie mamy w tej chwili bardziej obiektywnego sposobu sprawdzenia wiedzy ucznia. Konkurs świadectw jest jednak mocno subiektywny. Uczelnie deklarują, że się dostosują z rekrutacją. Tak samo przesunie się rekrutacja do szkół średnich - mówił minister dla Sygnałów Dnia.

To samo dotyczy matur, które również odbędą się w podobnym terminie i prawdopodobnie odejmować będą wyłącznie część pisemną, na razie to jednak tylko propozycja.

Czytaj: Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Zmiany w obostrzeniach z 16 kwietnia

Epidemia koronawirusa. Co zrobić z dzieckiem, gdy szkoły i przedszkola są zamknięte?

Sonda
Czy dzieci powinny wrócić do szkół przed wakacjami?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza