Duchowny z Bielsko-Białej ma żonę i dzieci. "Ksiądz, który się zakocha, powinien za miłością podążać"

2023-01-17 14:19

Robert Augustyn jest polskim pastorem w Kościele ewangelicko-augsburskim. Od 1,5 roku jest proboszczem jednej z parafii w Bielsku-Białej, a jednocześnie szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Niedługo na świat przyjdzie trzecia jego pociecha. Nie boi się mówić wprost, że celibat to wielki błąd Kościoła katolickiego.

Duchowny Robert ma żonę i dzieci. Celibat uważa za jeden z największych błędów
Autor: Instagram/@rallypriest Duchowny Robert ma żonę i dzieci. Celibat uważa za jeden z największych błędów

Robert Augustyn pieczę proboszcza w jednej z parafii w Bielsku-Białej sprawuje od czerwca 2021. Od 2013 roku jest zaś szczęśliwym mężem. Razem z żoną doczekał się dwóch synów, a wkrótce na świecie pojawi się ich trzecia pociecha. Na swoim profilu Instagramowym duchowny dzieli się z wiernymi wieloma kadrami ze swojego rodzinnego życia. Lubi opisywać także swoje doświadczenia w roli taty. Nie wyobraża sobie, by rodziny w jego życiu mogło zabraknąć.

Przeczytaj także: Gimnastyczka bez nóg spodziewa się dziecka. "Niemożliwe nie istnieje"

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Pastor Robert o celibacie: „To wielki błąd człowieka, przez który zabrano księżom wolność”

34-letni duchowny uważa, że celibat powinno się skończyć i przyznać otwarcie, że to zła droga. On na szczęście nie musi się nim martwić, bo Kościół ewangelicko-augsburskim inaczej podchodzi do kwestii posiadania żony i dzieci przez duchownych tego wyznania. W Kościele katolickim celibat dotyczy każdego księdza i jest odbierany nie tylko jako brak prawa do posiadania żony i dzieci, ale także oznacza abstynencję seksualną.

- Celibat to wielki błąd człowieka, przez który zabrano księżom wolność

– powiedział w rozmowie z gazeta.pl.

Uważa, że jeśli ksiądz spotka miłość swojego życia, powinien za nią podążać, bo to niezwykły dar. Trzeba go doceniać, a nie przed nim uciekać.

Przyznał także ze smutkiem, że księża z Kościoła katolickiego nie tylko muszą zrezygnować w swoim życiu z miłości, ale także z bycia ojcem. Przez to później wierni zarzucają im to, że nie mogą być autorytetem w kwestiach rodzinnych.

- Wielu księży zostało obdarowanych niesamowitym uczuciem, jakim jest miłość. Muszą jednak to uczucie w sobie gasić, a potem słyszą jeszcze od ludzi, że nie są dla nich autorytetami w kwestiach rodzinnych. To niezwykle trudna sytuacja – dodał.

Przeczytaj: 7-miesięczna dziewczynka znaleziona w oknie życia. Niestety, nie trafi do adopcji

Daje przykład wiernym swoją postawą

Profil pastora Roberta cieszy się dużą popularnością wśród jego wiernych. Fani duchownego podziwiają go nie tylko jako duchowego przewodnika, ale przede wszystkim jako dobrego męża i ojca. Z jego postów dotyczących rodzicielstwa niejeden rodzic może wynieść naukę.