Jej dziecko urodziło się z gęstymi włosami. Pokazała, po czym lekarz przewidział to już na USG

2023-01-09 10:36

Całkiem dokładny wygląd dziecka lekarze mogą pokazać przyszłym rodzicom na USG 3D. Okazuje się jednak, że doświadczony ultrasonografista nawet na zwykłym USG dostrzeże sporo szczegółów dotyczących wyglądu malucha. Tej mamie od początku mówiono, że jej córka urodzi się z gęstymi i długimi włosami. Nie mylili się. A po czym lekarze to poznali?

długie włosy na USG
Autor: TikTok/ @iamnancess O tym, że ta dziewczynka urodzi się z gęstwiną włosów, wiedziano już z USG

Większość przyszłych rodziców marzy o tym, by dowiedzieć się, jakie będzie ich dziecko, także pod kątem wyglądu. Nie bez przyczyny tak ogromną popularnością cieszą się obrazy z USG 3D. Ta mama na długo przed narodzinami wiedziała, że nie będzie musiała czekać, by móc robić córce wyszukane fryzury. Już na zwykłym USG lekarz wielokrotnie dostrzegał, że dziecko ma gęste i długie włosy

Najwyraźniej wielu rodziców chce wiedzieć, jak sprawdzić podobne szczegóły na zdjęciu z USG własnego dziecka. Ten filmik z TikToka szybko stał się viralem. 

Sprawdź: Kiedy przestanie być "łyse" i jaki będzie mieć kolor włosów? Ważne informacje o dziecięcych fryzurach

Wszystko o badaniu USG 3D

Dowiedz się: Noworodek z "najgęstszymi włosami na świecie" ma już 3 lata. Jak Gabi wygląda dziś?

Tiktokowe wideo młodej mamy o imieniu Nancy, zyskało ogromną popularność w serwisie. Kobieta zestawiła ze sobą zdjęcie z USG z fotografiami przedstawiającymi jej córkę już po narodzinach. Na zdjęciu z diagnostyki obrazowej od razu widać jasną plamę tuż za czaszką dziewczynki - to właśnie jej czupryna. 

Za każdym razem, gdy szłam na badanie ultrasonograficzne, technik zawsze mi mówił: „Widzę, że będzie miała dużo włosów”. I rzeczywiście, urodziła się z niesamowitą fryzurą - pisze mama dziewczynki w komentarzu do swojego posta. 

Internauci nie szczędzą małej dziewczynce komplementów. Część mam dzieli się też podobnymi historiami:

- U mojego synka było to widoczne w ten sam sposób - opowiada użytkowniczka TikToka.

- A mi lekarze nic nie powiedzieli, byłam w szoku, jak zobaczyłam swoją córkę - dopowiada inna internautka.