Pierwsze dziecko w Polsce z wariantem Omikron - jak się czuje?

2021-12-17 13:35

To dopiero drugi przypadek zakażenia koronawirusem w wariancie Omikron w Polsce. Tym razem pacjentem jest dziecko - wiadomo, że to 3-letnia dziewczynka z Warszawy. Jak się czuje i jakie ma objawy?

koronawirus Omnikron dzieci
Autor: Getty Images

Ministerstwo Zdrowia wypowiedziało się w sprawie drugiego w Polsce pacjenta ze zdiagnozowanym wariantem Omikron koronawirusa. Sprawa jest tym bardziej wyjątkowa, że jest nim 3-letnie dziecko

Jak przekazał rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz:

Dzisiaj dziewczynka czuje się już dobrze. Objawy chorobowe ustąpiły. Była przetestowana ze względu na nudności i zawroty głowy.

Dowiedz się: Od poniedziałku 20.12.2021 placówki edukacyjne zamkniete

Rodzice dziewczynki także mają już pierwsze objawy choroby. Mimo, że byli zaszczepieni, jak podkreśla Andrusiewicz, długotrwały kontakt z wariantem Omikron u córki, wywołał u nich zakażenie. Mają jednak jedynie objawy paragrypowe. Cała rodzina przebywa na domowej izolacji, bez zagrożenia życia.

Dzieci z przedszkola 3-latki i ich rodzice mają zostać niebawem przebadani. Aktualnie dzieci zostały skierowane na kwarantannę. 

Czytaj: Dziecko na kwarantannie 2021/22 - co robić? Q&A w pigułce

Sonda
Czy przedszkola powinny zostać zamknięte przez wariant Omikron koronawirusa?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza