Ruszyła kolejna edycja kampanii "Położna na medal"

2020-04-03 1:40

Wystartowała 7. edycja kampanii społeczno-edukacyjnej "Położna na medal" i połączonego z nią ogólnopolskiego konkursu na najlepszą położną. Sprawdź, do kiedy można zgłaszać kandydatki.

Położna na medal
Autor: Materiały prasowe

Założeniem prowadzonej od 2014 roku inicjatywy jest promowanie dobrych praktyk w zakresie opieki okołoporodowej i budowanie świadomości społecznej związanej z rolą, kompetencjami i odpowiedzialnością dzisiejszych położnych.

Dla położnych, które nominowane są do konkursu, praca jest jednocześnie pasją. Dużym wyróżnieniem jest to, że tytuł "Położna na medal" przyznają pacjentki i ich rodziny, doceniając położne za indywidualne podejście, opiekę, a także za zaufanie i
poczucie bezpieczeństwa.

Zgłoszenie do konkursu to niespodzianka, którą zafundowały mi moje pacjentki. Zostałam doceniona, usłyszałam
wiele ciepłych słów i nabrałam bardzo dużo siły i motywacji do dalszej pracy. Każdy głos uzmysłowił mi, że moje mamy wciąż o mnie pamiętają – mówi Janina Frączek, położna z Krosna, laureatka 6. edycji konkursu.

Sam konkurs podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy etap potrwa od 1 kwietnia do 31 lipca. W tym czasie na stronie www.poloznanamedal.info będzie można nominować położne oraz oddawać na nie głosy. W drugim etapie, który zakończy się 31 grudnia 2020 roku, będzie można już tylko oddawać głosy na wcześniej zgłoszone położne.

Kampania i konkurs organizowane są przez Akademię Malucha Alantan pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni i Polskiego Centrum Edukacji.

Czytaj także: Opieka nad ciężarną okiem położnej

Ciąża prowadzona przez położną. Czy położna może zastąpić lekarza?

Położna na medal info
Autor: materiały prasowe