W wieku 51 lat urodziła dziecko. Internauci zaatakowali: "Postradałaś zmysły"

2023-01-30 11:10

Kayla Caldwell opublikowała na TikToku filmik, na którym pokazuje swoją 51-letnią mamę tuż przed porodem w szpitalu. Kobieta urodziła synka dzięki zapłodnieniu in vitro. Jej decyzja nie spodobała się jednak wielu internautom. „Postradała zmysły” – kwitowali.

W wieku 51 lat urodziła dziecko. Wylał się na nią hejt:”Zdrowy rozsądek mówi, żeby tego nie robić
Autor: Getty images/Screenshot TikTok @kaylafilecaldwell W wieku 51 lat urodziła dziecko. Wylał się na nią hejt:”Zdrowy rozsądek mówi, żeby tego nie robić

Kayla Caldwell chciała pochwalić się swoją niesamowitą mamą i jej odważną decyzją o macierzyństwie w dojrzałym wieku w mediach społecznościowych. Filmik, na którym widać 51-latkę tuż przed porodem w szpitalu, wywołał jednak skrajne reakcje.

Przeczytaj: Zaszła w ciążę mając 42 lata. "Kiedy przyznałam, ile mam lat, położna westchnęła z pogardą"

Kiedy zaleca się inwazyjne badania prenatalne?

Urodziła dziecko tuż przed 52. urodzinami

Tiktokerka nie spodziewała się, że jej krótkie nagranie tak rozgrzeje internet. Chciała jedynie pokazać niesamowitą drogę do macierzyństwa swojej blisko 52-letniej mamy. Kobieta od dawna marzyła o drugim dziecku, niestety nie mogła zajść w naturalną ciążę.

W końcu zdecydowała się na zapłodnienie pozaustrojowe, dzięki czemu urodziła zdrowego chłopca. Mimo że synek jest spełnieniem jej wielkiego marzenia, a ona sama kipi z radości, kilu internautów uznało, że nie miała prawa rodzić dziecka w tym wieku.

„Oszalała”.

„51 poważnie? Chciałabym, żeby ludzie przestali rodzić dzieci po menopauzie”.

 „To jest możliwe, żeby w takim wieku zajść w ciążę?”.

 „Zdrowy rozsądek mówi, żeby tego nie robić” - pisali bez ogródek.

Dojrzałe macierzyństwo? „Czemu nie?” - pytają internauci

Kayla stanęła w obronie swojej mamy, odpowiadając obserwatorom na uszczypliwe komentarze. Po jej stronie stanęła też rzesza innych osób, które pod adresem jej mamy napisali wspierające słowa.

„Śliczny synuś, gratulacje dla pani i dużo zdrówka wam życzę, niech się pani nie przejmuje, co piszą inni - widocznie zazdroszczą”.

„Gratulacje. Moja mama urodziła mnie w wieku 40 lat mój, tata miał 48 lat mogli zobaczyć jak dorastam i jak mam dzieci”.

„Czapki z głów za tę odważną decyzję i gratulacje. Mi w tym wieku nie starczyłoby energii na wiele lat wychowywania dziecka”.

„Twoja mama wygląda fantastycznie jak na swój wiek” – pisali.

Dziecko po 50. roku życia to wielkie poświęcenie

Rówieśniczki mamy Kayly nie kryły podziwu dla jej decyzji. Podkreślały w swoich opiniach, że po wychowaniu dorosłych już dzieci, teraz w końcu mają czas dla siebie i partnera.

„Mam 55 lat i dorosłych synów. Nie chcę zaczynać wszystkiego od nowa. Teraz czas na mnie i na męża”.

„Każdy ma swoje życie. Ja w tej chwili mam starsze wnuki i nie mogłabym wymyślić nic gorszego dla siebie w tym wieku” – podkreślały.

Okazało się jednak, że przypadek mamy tiktokerki nie jest odosobniony. Pod nagraniem pojawiło się kilka głosów od dojrzałych kobiet w podobnym wieku, które mają małe dziecko lub starają się o nie. Jedna z nich zwróciła się bezpośrednio do mamy Kayly i dała jej cenną radę:

„Zrób wszystko, aby zachować zdrowie, by podołać zadaniu. Bądź na bieżąco z duchem czasu i kulturą. To mi pomogło. Mój syn nie uważa mnie dziś za starą”.

Przeczytaj także: Ciąża po 35. roku życia - czy to już ciąża geriatryczna?