Wielkanoc z Disneyem w polskiej stacji. Cały dzień bajek, a na wieczór koncert "Sto lat Disneya"

2023-04-03 16:15

Jak co roku, stacje telewizyjne prześcigają się w proponowaniu ramówki idealnej do rodzinnego spędzenia czasu w święta. Filmy animowane i aktorskie filmy familijne cieszą się niemałym zainteresowaniem. Nadchodząca Wielkanoc będzie gratką dla małych i dużych fanów Disneya. Dzieci z pewnością będą zachwycone. Jakie bajki i gdzie będzie można obejrzeć?

bajki Disneya
Autor: Getty Images/ materiały prasowe Wielkanoc pełna disneyowskich bajek i filmów dla dzieci

"Dzień Disneya" to wielkanocna propozycja od telewizji Polsat. W poniedziałek, 10 kwietnia stacja od samego rana do nocy poświęci swą ramówkę dla bajek Disneya. Wieczorem, o godzinie 20.00 odbędzie się relacja z koncertu "100 lat Disneya". Na scenie wystąpią wówczas same gwiazdy, m.in. Cleo i Michał Szpak.

Zobacz też: Ten chłopiec to "żywe dziecko z bajek Disneya". Czy to zasługa pewnej tradycji?

Beszamel: jak ozdobić mazurki wielkanocne?

Przeczytaj też: Zobacz córki "najpiękniejszej pary w Gruzji". Wyglądają jak księżniczki Disney’a

Bajki Disneya na Polsacie w Wielkanocny Poniedziałek. O której oglądać?

To już piąty "Dzień Disneya" organizowany przez polską stację. Atrakcje kinowe dla najmłodszych rozpoczną się już wczesnym rankiem. O 7.25 dzieci będą mogły oglądać bajkę "Zaplątani". Zaraz po niej, na małym ekranie zaprezentowana zostanie kontynuacja tej samej opowieści - "I żyli długo i zaplątani" (godz. 9.30). Stacja wyemituje też bajkę "Ratatuj (godz. 9.40) i "Vaiana: Skarb oceanu" (godz. 12.00).

O godzinie 14.20 widzowie będą mogli obejrzeć bajkę z 2016 roku - "Zwierzogród", a następnie film przygodowy, nagrodzony Oskarem - "Księga dżungli" (godz. 16.35).

100 lat Disneya - koncert. Jakie gwiazdy wystąpią?

Na koniec dnia będzie jeszcze jedna atrakcja, którą z pewnością docenią młodzi widzowie, kochający kultowe piosenki z bajek Disneya. O godzinie 20.00 stacja będzie relacjonować koncert "100 lat Disneya". Wysłuchać będzie można adaptacji piosenek Disneya, między innymi z "Krainy lodu", "Alladyna", "Króla lwa", "Nasze magiczne Encanto", czy "Pięknej i Bestii".

Piosenki zaśpiewają Michał Szpak, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Kayah, Cleo, chór Sound’n’Grace i Igor Herbut.

Na scenie oprócz piosenkarzy obecni mają być też Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald oraz Kaczka Daisy.