Z maseczką do ołtarza? Państwo młodzi i goście weselni w maskach

2020-04-18 14:15

Obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych nie ominie tych, którzy stają na ślubnym kobiercu. Minister zdrowia Łukasz Szumowski informuje, że niedługo imprezy typu ślub i wesele będą mogły się odbyć, ale... z maseczkami na twarzach.

Slub w masce
Autor: Getty Images

Obecnie śluby i wesela są wstrzymane, ale wszystko wskazuje na to, że już niedługo zakaz mniejszych zgromadzeń takich jak ślub czy wesele zostanie zniesiony. To bardzo dobra informacja dla par, które na ten rok planują zawarcie związku małżeńskiego.

Niestety, zarówno Państwa młodych jak też wszystkich gości będzie obowiązywał dodatkowy element garderoby - maseczka ochronna!

Państwo młodzi na pewno przecież żyją, będą żyli razem, spotykają się, kontaktują, więc miedzy nimi te maseczki nie są potrzebne. Natomiast na ślubie czy weselu są osoby postronne i niestety muszą być w maseczkach – powiedział Łukasz Szumowski w programie specjalnym Wirtualnej Polski.

Czytaj: Czy trzeba rodzić w masce? Położna wyjaśnia, czy jest to konieczne

Na pewno będą to nietypowe uroczystości, a maseczka będzie przeszkadzała, w niektórych weselnych czynnościach. Jednak jedno jest pewne - tych wesel i ślubów nikt nie zapomni!

Mimo, że minister zdrowia podkreślił, że już niedługo organizacja ślubu i wesela będzie możliwa, nie określił jakie limity gości będą obowiązywały podczas uroczystości, bo jakieś ograniczenia będą na pewno. Szumowski zapewnia, że niedługo pojawią się informacje na ten temat.

Czytaj: Czy epidemia koronawirusa spowoduje lawinę rozwodów?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza