Zmiany w zasiłku macierzyńskim - czy mamy objęte tarczą antykryzysową dostaną więcej?

2020-08-14 10:57

Zasiłki macierzyńskie pobierane przez kobiety, które zostały objęte tarczą antykryzysową są niższe, niż przed wprowadzeniem obniżek pensji. Świeżo upieczone matki czują się oszukane. Na szczęście zmiana w przepisach może pojawić się już dziś na posiedzeniu Sejmu - donosi radio RMF FM.

Zmiany w zasiłku macierzyńskim - czy matki objętę tarczą kryzysową dostaną wyższy zasiłek?
Autor: Getty Images

W związku z panującą pandemią koronawirusa wiele firm skorzystało z tarczy antykryzysowej. Aby otrzymać wsparcie finansowe od państwa, pracodawcy musieli zmniejszyć pracownikom wymiar etatu i pensję. Z tego powodu kobiety, które zaczęły pobierać zasiłek macierzyński po wprowadzeniu tarczy antykryzysowej, otrzymują niższe świadczenie.

Na szczęście w tej kwestii szykują się zmiany. Jak informuje radio RMF FM - mogą one się pojawić już dziś.

"Przygotowaliśmy regulację, dzięki której w przypadku osób pobierających świadczenia z ubezpieczenia chorobowego, w tym kobiet w ciąży, podstawa wymiaru świadczenia z ubezpieczenia chorobowego nie będzie uwzględniała zmiany wymiaru czasu pracy" – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Na szczęście nowe regulacje będą dotyczyły również zasiłków, które są już wypłacane. Na wniosek zainteresowanego będzie dokonywane ponowne przeliczenie podstawy zasiłków.

Czytaj: Brzuch po porodzie - zobacz jak wygląda brzuch po ciąży. Galeria

Sonda
Czy uważasz, że zasiłek macierzyński dla kobiet objętych tarczą antykryzysową powinien być wyliczany od kwoty sprzed obniżki pensji?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza