Dziewczynka napisała list do Mikołaja za mamę. To, czego sobie życzyła, rozczula

2023-12-19 10:58

Wciąż dużo dzieci pisze listy do Świętego Mikołaja. Opowiadają w nich, jakie były grzeczne i co chciałyby dostać na Boże Narodzenie. Ten tata podzielił się listem do Mikołaja swojej małej córeczki. Zaskakuje fakt, że napisała go w imieniu swojej mamy.

Dziewczynka pisze list do Mikołaja
Autor: Getti Images Dziewczynka napisała list do Mikołaja za mamę. To, czego sobie życzyła, rozczula

Dzieci piszą listy do Mikołaja najczęściej pod koniec listopada. Niekiedy dzielą się z nim, jak minął im ten rok i wymieniają dobre uczynki. Na koniec proszą Mikołaja o wymarzone prezenty, na które czują, że zasłużyły.

Ta dziewczynka chciała jednak otrzymać coś zupełnie innego. Napisała list w imieniu swojej mamy, myśląc, że wszystko się uda. Treść zaskakuje i rozczula.

Zobacz także: Kolorowanki świąteczne — kolorowanki na Boże Narodzenie do druku

Tutaj możesz wysłać list do Świętego Mikołaja!

Dzieci nie zawsze proszą o prezenty od Mikołaja

Listy do Mikołaja kojarzą się dorosłym z listą prezentowych życzeń. Tymczasem nie każde dziecko myśli tylko o nowych zabawkach. Upominki są ważne, dzieci mogą się nimi cieszyć i bawić. O to przecież chodzi w dzieciństwie. Powinno być beztroskie i pozbawione zmartwień.

Niektóre dzieci piszą jednak do Mikołaja, gdy ich rodzinie może coś grozić. Tak jak ten 9-letni chłopiec z Ukrainy, o którym pisaliśmy pod koniec listopada. „Proszę o bezpieczeństwo dla rodziny” – napisał w liście.

Inny 8-letni chłopiec z Polski w liście do Mikołaja przyznał, że po śmierci dziadka jego życie bardzo się zmieniło. „Było nam dobrze Mikołaju. Ale teraz jest gorzej" – wyznał, prosząc tylko o możliwość grania w piłkę nożną w ulubionym klubie. O nic więcej.

To pokazuje, że Mikołaj nie jest tylko postacią dającą wspaniałe prezenty. Jest kimś, kto daje nadzieję, z kim dzieci mogą podzielić się troską, gdy chodzi o coś więcej niż samochodzik czy lalka.

Mała dziewczynka pisze list za mamę

Pewien tata opublikował na serwisie społecznościowym X (dawny Twitter) list swojej córeczki. Jak zaznaczył, córka napisała go w imieniu swojej mamy.

„O co jej może chodzić” – dopytuje zaskoczony tata.

W treści czytamy, że od dzieciństwa marzy o jakiejkolwiek lalce, zestawie do gotowania i byciu w ciąży.

Możemy tylko przypuszczać, że dziewczynka marzy o byciu starszą siostrą. Sposób, w jaki to przekazała, rozczula.

Jedno jest jednak pewne. Jeżeli dziecko chciałoby mieć braciszka lub siostrzyczkę, a rodzice zdecydowanie są zdania, że będzie jedynakiem, warto na ten temat z nim o tym porozmawiać.

Ta dziewczynka powinna wiedzieć, że Mikołaj takich prezentów nie może spełnić.

Czytaj także: Polki nie chcą drugiego dziecka. Nie czują takiej potrzeby czy nie mają pieniędzy? [DYSKUSJA]

Ten Mikołaj pokazał, że jest wyjątkowy. "Dla niego to coś więcej niż tylko praca"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza