Boisz się, że zgubisz dziecko w tłumie? Mamy z TikToka zdradzają metody, które warto wykorzystać

2022-07-08 10:39

Zagubienie dziecka w tłumie zdarza się często, zwłaszcza w czasie wakacji, gdy spędzamy dużo czasu na pełnych ludzi lotniskach, parkach rozrywki czy promenadach. Mamy z TikToka podpowiadają swoje sposoby na to, aby uniknąć takich stresujących sytuacji.

Jak nie zgubić dziecka w tłumie?
Autor: Getty images/screen TikTok@athomewithshannon Mamy z TikToka mają naprawdę genialne pomysły
ILE ZAPŁACIMY ZA WAKACJE SAMOCHODEM? [BUŁGARIA, CHORWACJA, HISZPANIA] | ESKA XD - Prosto z salonu #52

Straciłaś kiedyś dziecko z oczu? Pamiętasz ten skurcz żołądka i panikę rozlewającą się na całe ciało? Większość z rodziców choć raz przeżyła taką sytuację i wolą, żeby nigdy więcej się nie powtórzyła. Zgubienie dziecka w tłumie -na plaży, w parku rozrywki czy na lotnisku - to olbrzymi stres zarówno dla rodzica, jak i dziecka.

Każdy z nas ma swoje sposoby na to, aby nauczyć malca pilnowania się w tłumie, każdy na pewno powtarza też malcowi, co powinien zrobić, gdy straci z oczu opiekunów. Wiele mam dzieli się takimi metodami w internecie, aby pomóc innym rodzicom.

Czytaj równieżJak skutecznie szukać zagubionego dziecka - doświadczone matki zdradzają sposób

"Najgorsze 35 sekund w życiu". Mama ostrzega innych, aby nie spuszczali dzieci z oka nawet na tak krótki czas

Dopasowani kolorystycznie

Dwie mamy z TikToka pokazały, jak radzą sobie w czasie wakacji, wycieczek i imprez, które odwiedzają wraz z dziećmi i co robią, aby zminimalizować ryzyko zgubienia dziecka w zatłoczonym miejscu.

Shannon Doherty, mama trójki dzieci o nicku @athomewithshannon, wpadła na genialny w swej prostocie pomysł, aby wyróżniać swoje dzieci kolorem ubrań. To stary i znany w Polsce zwyczaj kolonijny: jednakowe chustki czy czapki pomagają wychowawcom w odróżnieniu "swoich" dzieci od innych, ułatwiają im też dostrzeżenie ich w tłumie ludzi. 

Shannon pokazała film, na którym widać, że ubiera swoje dzieci w jednakowe kolorystyczne ubrania, co pozwala jej szybko wyłapać maluchy wzrokiem.  

„Mój sposób numer 1 w podróży: zawsze się znajdziecie… Dzięki pasującym strojom!”

Filmik pokazuje Shannon i jej dzieci, najpierw na lotnisku, potem wędrujących po Disneylandzie, a następnie w samolocie. Na lotnisku rodzina ma na sobie dopasowane kolorystycznie niebieskie dresy, w parku rozrywki dziewczyny mają różowe sukienki, a syn Tiktokerki - niebieską bluzkę i różowe szorty. W samolocie dzieci ubrane są na żółto.

Czytaj również: Jak nie zgubić dziecka? 6 zasad bezpieczeństwa

Wakacje z dzieckiem nad morzem: Bezpieczeństwo na plaży

Opaski z numerem telefonu

Inna mama - Shari Medini, podpisująca się nickiem @adorethemparenting, podzieliła się inną sztuczką, która jej zdaniem zapewnienie dzieciom bezpieczeństwo w sytuacji, gdy się zgubią.

„Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci, dzięki tej prostej i łatwej do wykonania sztuczce. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić małą paczkę opasek na rękę” – powiedziała Shari w filmie, który obejrzano ponad 112 000 razy. - Trzymaj je w samochodzie lub torbie, a kiedy dotrzesz do celu wycieczki czy podróży, po prostu napisz na niej imię dziecka i numer telefonu i załóż ją na nadgarstek dziecka”.

Shari powiedziała, że ​​papierowe bransoletki, które można dostać w internecie są wodoodporne, tanie i mogą dać ci trochę spokoju. Jeden z komentatorów podpowiedział jeszcze, aby zakładać opaskę napisami do wewnątrz, aby postronne osoby nie mogły przeczytać imienia dziecka.