"Mam 6 dzieci i żyję bez ślubu kościelnego". Odpowiedź księdza podzieliła internautów

2024-02-05 15:03

W mediach społecznościowych zadanie księdzu trudnego pytania wydaje się łatwiejsze. Szczególnie gdy uważamy, że styl naszego życia jest daleki od przestrzegania wiary chrześcijańskiej. Kobieta wyznała, że ma szóstkę dzieci i żyje bez ślubu, pytając księdza, czy dla Boga nie jest już ważna? Odpowiedź duchownego podzieliła internautów.

Mam 6 dzieci i żyję bez ślubu kościelnego. Odpowiedź księdza podzieliła internautów
Autor: Getty Images / TikTok/@ks.piotrjarosiewicz "Mam 6 dzieci i żyję bez ślubu kościelnego". Odpowiedź księdza podzieliła internautów

Ksiądz Piotr Jarosiewicz na swoim profilu na TikToku @ks.piotrjarosiewicz często odpowiada na trudne pytania internautów. Wśród nich pojawiły się już pytania: Czy chrzest bez ślubu jest możliwy? lub: Czy małżonkowie po śmierci są razem?

Kanał polubiło już ponad 293 tys. osób, co czyni go jednym z popularniejszych tego typu profili w mediach społecznościowych.

Kilka dni temu ksiądz postanowił odpowiedzieć na pytanie jednej internautki, która miała wątpliwości, czy dla Boga jest jeszcze ważna. Choć wiele osób gratulowało księdzu pięknych słów, to znalazły się głosy, dla których rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Zobacz także: Czy dziecko może jeść w trakcie mszy? Odpowiedź księdza zaskakuje. "Łzy mi poleciały"

Ksiądz wyszarpał ucznia za ucho

„Dla Boga nie jestem już ważna?”

Internautka zwróciła się do księdza Jarosiewicza, zdradzając, że żyje w związku bez ślubu kościelnego.

„Nigdy nie wzięłam ślubu kościelnego. Mam szóstkę dzieci i męża cywilnego. Czyli dobrze rozumiem, że teraz dla Boga nie jestem już ważna?” — pyta kobieta.

„Jest Pani dla Boga najważniejsza na świecie”

Ksiądz od razu odpowiedział kobiecie, że jest dla Boga najważniejsza na świecie. Cytując fragmenty Pisma Świętego Iz 49. 15-16 i fragmenty Starego Testamentu, wyjaśnił:

— Jest Pani dla Boga najważniejsza na świecie. Tak Panią kocha, że jak mówi Pismo Święte, wyrył Pani imię na obu swoich dłoniach. Z miłości posłał syna, aby każdy, kto w niego wierzy, miał życie i miał życie wieczne. Więc czy nie jest Pani ważna? Jest Pani ogromnie ważna. Tą miłością, którą Pan Bóg ma, to chce się dzielić. Tą miłością, którą Pan Bóg ma, to chce się dzielić. Czym bliżej znajdziemy się Jego, tym wierzę, że będziemy bardziej Go doświadczać. Ta miłość jest potrzebna każdemu z nas. W małżeństwie, w byciu mamą, w byciu żoną, w byciu kapłanem.

Na koniec duchowny przyznał, że może to czas, aby przez TikToka zaprosić do ślubu kościelnego.

— Do tego, żeby Pan Jezus prowadził i błogosławił — mówi ksiądz.

Odpowiedź podzieliła internautów

Pod nagraniem pojawiło się niemal 200 komentarzy. Wiele osób przyznało, że są to piękne słowa, które wzruszają do łez. Wspominano też o bezwarunkowej miłości Boga.

„Bóg kocha nas bezwarunkowo, niezależnie od stanu naszej duszy” — wyznała internautka.

„Piękna odpowiedź proszę księdza” — przyznała inna.

„Wzruszyłam się. Piękne słowa, tak bardzo potrzebne w problemach dzisiejszego świata — bo choćby nas wszyscy opuścili — Bóg nas kocha bezwarunkowo” — podkreśliła następna.

Wiele osób nie miało wątpliwości, że wszyscy dla Boga są ważni, bo ten nie selekcjonuje ludzi na tych ze ślubem kościelnym i cywilnym.

Znalazły się jednak głosy osób, które miały w tym temacie całkiem odmienne zdanie. Rzeczywistość według nich wygląda bowiem inaczej.

„Ks. Dominik Chmielewski mówił, że najwięcej osób trafia do piekła, które żyją w związkach niesakramentalnych, ponieważ są tego świadomi i gdy do końca życia nie odstępują od tego, dlatego trafiają Do Piekła” — zwrócił uwagę internauta.

„Nieprawda, jestem po ślubie cywilnym, usłyszałam słowa od księdza, że jesteśmy nikim dla Kościoła” — żaliła się inna internautka.

„Przestałam chodzić do kościoła. Nie mogłam znieść spojrzeń ludzi i zdziwienia. W stylu, że jak to, nieślubne dziecko, NIE mąż a ona do kościoła” — przyznała kolejna.

Czytaj także: Zapytała, czy płaczące na mszy dziecko to "grzech". Odpowiedź księdza zaskoczyła internautów

Ksiądz odmówił im chrztu, bo dziecko było z in vitro. Znany duchowny komentuje

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza