Obca kobieta podeszła do niej i powiedziała: "Jesteś w ciąży". Nie wierzyła, ale zrobiła test

2023-01-31 11:36

Lana nie mogła uwierzyć w słowa nieznajomej, która podeszła do niej w supermarkecie. Właśnie wybierała kwiaty na grób swojego zmarłego synka, gdy usłyszała te zaskakujące słowa. Nie mogła w to uwierzyć, bo niby skąd ktoś obcy miałby w ogóle to zauważyć. Kupiła jednak test, wróciła do domu i wszystko opowiedziała na TikToku.

Kobieta
Autor: Screen/TikTok/@lanaabiancaa Wybierała kwiaty na grób zmarłego synka, gdy to usłyszała. Nie wierzyła, ale zrobiła test

Lana mieszka w Sydney w Australii i wraz ze swoim obecnym partnerem wychowuje swoje dwie córeczki z poprzedniego związku. Na swoim profilu na TikToku @lanaabiancaa podzieliła się niesamowitą sytuacją, która ją spotkała trzy miesiące po ogromnie trudnym przeżyciu, gdy robiła zakupy w supermarkecie. To wtedy całkowicie obca kobieta podeszła do niej i powiedziała: „Jesteś w ciąży”.

Zobacz także: Jak rozpoznać ciążę? Po czym poznać, że jesteś w ciąży bez testu?

Wczesne objawy ciąży

Poronienie i strata synka

Lana jest mamą dwóch dziewczynek z poprzedniego związku. Ze swoim obecnym partnerem bardzo się cieszyli, gdy w styczniu 2021 roku okazało się, że spodziewają się wspólnego dziecka. Ich szczęście nie trwało jednak długo, bo już w 9. tygodniu ciąży kobieta poroniła.

Rok później Lana ponownie zaszła w ciążę. Wydawało się, że tym razem wszystko będzie w porządku i para doczeka się tęczowego dziecka. Wiedzieli, że spodziewają się synka, gdy w 24. tygodniu ciąży doszło do przedwczesnego porodu. Niestety chłopiec zmarł 28 godzin po urodzeniu.

Lana i jej partner byli zdruzgotani.

"Jesteś w ciąży"

Tym bardziej informacja, którą Lana usłyszała trzy miesiące po stracie synka, była dla niej szokiem. Całkowicie nieznajoma kobieta podeszła do niej w supermarkecie, gdy właśnie wybierała kwiaty na grób swojego dziecka.

Kobieta spojrzała na nią z góry na dół i powiedziała:

Jesteś w ciąży.

Wydało jej się to całkowicie niemożliwe. Nie wyglądała, jakby miała być w ciąży. Na nagraniu, które opublikowała w mediach społecznościowych, widać, że ma płaski brzuch. Udała się jednak do działu z testami ciążowymi.

W domu włączyła nagrywanie w telefonie, aby opowiedzieć o tej całej sytuacji i zrobić test ciążowy. Była przekonana, że będzie negatywny. Nawet się nie nastawiała, że wynik może być inny. Postanowiła patrzeć na test przez całe 3 minuty, aby udowodnić, że kobieta w sklepie się myliła.

Widząc dwie kreski na teście ciążowym nie mogła w to uwierzyć. Cała roztrzęsiona nie mogła stać spokojnie. Na koniec nagrania poinformowała, że rano powtórzy test.

Ciąża zagrożona

Kolejny test ciążowy i badania potwierdziły, że spodziewa się dziecka. Z uwagi na to, że jej ciało nie odzyskało formy po poprzednim poczęciu, a w przeszłości doszło także do poronienia, obecna ciąża jest zagrożona. Dodatkowo u Lany zdiagnozowano nadciśnienie.

Przy ciąży wysokiego ryzyka Lana jeździ na badania USG, co tydzień, aby być pod stałą obserwacją.

Para zamierza walczyć o swoje dziecko.

Zrobimy wszystko, co możemy, aby wrócić z nim do domu

- powiedziała Lana na jednym z nagrań.

Czytaj także: Oto 10 absolutnie zakazanych rzeczy w 1 trymestrze ciąży. Robisz je?

Patologia ciąży od A do Z - jak długo zostaje się w szpitalu?