"Żyj swoim życiem, gdy twoje dziecko zawodzi". Ta "reklama" rozwścieczyła nie tylko rodziców

2024-04-26 11:25

Płacz niemowlaka to dla rodziców powód do niepokoju, a niekiedy nawet stresu. Choć jest on jednym z głównych sposobów komunikowania się małego człowieka ze światem, nam dorosłym kojarzy się z bólem i dużym dyskomfortem. Nic więc dziwnego, że czasami jesteśmy zirytowani ciągłym zawodzeniem malucha i chcielibyśmy, aby po prostu w końcu przestał płakać. Na ratunek nadchodzi "Baby Mute", czyli "wyciszacz do dziecka".

Baby mute
Autor: babymute.com Wyciszacz do dziecka stworzony przez Brada Gosse'a.

Naprzeciw takim potrzebom świeżo upieczonych rodziców wychodzić miałby "Baby Mute". Jak czytamy na stronie internetowej promującej produkt, jest to "dźwiękoszczelny, oddychający kaganiec" będący odpowiedzią na potrzeby rodziców wykończonych płaczem niemowlaka... Produkt na stronie babymute.com reklamowany jest jako idealny gadżet który "wycisza płacz dziecka podczas długich lotów i wieczorów filmowych". Tylko co na to rodzice i organizacje broniące praw dziecka?

Dowiedz się: Kwili, ale ma zamknięte oczka. Czy to nie zły sen lub ból brzuszka wywołuje płacze podczas snu?

W co się bawić z niemowlęciem?

Przeczytaj: To nie kolka, a jednak niemowlak płacze i nie można go uspokoić. Czym jest napad purpurowego płaczu?

Na stronie babymute.com, czytamy wyjaśnienie, według którego "kaganiec" jest wygodny i nie wycisza płaczu dziecka całkowicie, tak by rodzic miał kontakt z potrzebami malucha. 

"Baby Mute jest wykonany z miękkiego, oddychającego materiału, który jest wygodny dla dziecka. Maska została zaprojektowana tak, aby delikatnie zakrywała usta i nos malucha, redukując dźwięk jego płaczu o 87 proc. Oznacza to, że możesz zapewnić swojemu dziecku spokój i wygodę, jednocześnie ciesząc się ulubionymi filmami lub programami telewizyjnym" - czytamy na stronie urządzenia. 

"Znęcanie się nad dziećmi"

Strona szybko zyskała popularność w sieci, a internauci, mimo pozytywnych komentarzy na stronie urządzenia nie kryją oburzenia. Oto kilka komentarzy z serwisu Reddit.

- To znęcanie się nad dziećmi - zauważyła jednak z użytkowniczek serwisu.

- Dorośli powinni sobie takie kagańce zakładać - napisał ktoś inny.

"To wspaniały dzień, aby uciszyć dziecko!"

Jak to możliwe, ze ktoś wpadł na pomysł tak kontrowersyjnego gadżetu? Okazuje się, że cała strona jest prankiem, na który od tygodnia nabierają sie kolejni internauci. Stronę stworzył amerykański komik Brad Gosse, słynący z czarnego humoru. Komik przyznaje, że dostał już kilkaset telefonów na numer umieszczony na stronie "produktu". Wszystkie odbiera słowami: "Dziękujemy za telefon do Baby Mute — to wspaniały dzień, aby uciszyć dziecko!”

Większość osób mimo wszystko zorientowała się, że to żart, choć nie brakowało też oburzonych. - Jestem komikiem i wpadam na wiele dziwnych pomysłów — mówił Gosse w rozmowie z portalem Scary Mommy. 

Sprawdź: Dziecko płacze, a ty razem z nim. Oto 5 sposobów, które pomogą ci uspokoić siebie i dziecko